Beyaz Saray'dan yapılan Gülen açıklaması şaşırttı

Beyaz Saray'dan yapılan Gülen açıklaması şaşırttı

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında başkan seçildiği günden beri sürekli görüşülen ve sonunda yılan hikayesine dönen Fethullah Gülen'in iadesi konusunda  Bayaz Saray'dan bir açıklama yapıldı.

GÖZDEN GEÇİRECEĞİM DEMİŞ

Yapılan açıklamada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a konuyu "gözden geçireceğini" söylediği ifade edildi.

"AMA SADECE GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ DEDİK"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, FETÖ elebaşının Türkiye'ye iadesine ilişkin, "En son Buenos Aires'te bir araya geldiğimizde ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bu konu üzerinde çalıştıklarını söyledi" açıklamasına Beyaz Saray'dan yanıt geldi.

TAAHHÜTTE BULUNMADIK

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "Trump, Erdoğan'a sadece gözden geçireceğiz dedi" açıklamasını yaptı. Sanders, süreçle ilgili herhangi bir taahhütte bulunulmadığını ifade etti.

 

ŞİLE'DE GEMİ KARAYA OTURDU, İSTANBUL DA GASP DEHŞETİ,

DEV OPERASYON 727 GÖZALTI PAZARDA KAFASINDAN VURDULAR

gunun-ozetleri-010.jpg

 

İlgili Haberler