Başkanın oğlu taraftara "it" dedi sosyal medya ayağa kalktı

Başkanın oğlu taraftara "it" dedi sosyal medya ayağa kalktı

Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan’ın oğlu Burhan Şan’ın, Konyaspor taraftarlarına yönelik sosyal medya hesabından “İt ürür kervan yürür” paylaşımı tepki topladı.

Konyaspor taraftarı, yönetim kuruluna seçilen ve sonradan Galatasaray tribün gruplarının etkili isimlerinden olduğu ortaya çıkan Mehmet Ali Gökhan’ın listede yer almasına tepki göstermişti. Kulüp Başkanı Ahmet Şan’ın oğlu Burhan Şan’ın yakın arkadaşı olduğu için yönetime seçildiği iddia edilen Mehmet Ali Gökhan’ın istifasını isteyen taraftara Burhan Şan sosyal medyadan “İt” benzetmesi yaptı. 

Burhan Şan, sosyal paylaşım sitesinde Mehmet Ali Gökhan ile birlikte çekindiği fotoğrafın üzerine “İt ürür kervan yürür mü neydi”, “Mehmet Ali Bey diyeceksiniz” yazarak paylaştı. 

[Haber görseli]

Nalçıcılılar Taraftar Derneği yaptığı açıklamada yöneticiyi istifaya, Burhan Şan’ı da özür dilemeye çağırdı. Açıklamada, “Galatasaraylı kimliğiyle öne çıkan ve yeni yönetimde görev alan Mehmet Ali Gökhan'ın istifasını talep etmekle birlikte, Ahmet Şan'ın oğlu Burhan Şan'ı da Konyaspor taraftarlarını ve yerel medyayı hedef alan talihsiz paylaşımından dolayı özre davet ediyoruz” denildi. 
Yerel bir gazeteye açıklamada bulunan Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ise, Galatasaraylı yönetici olayının amacını aşan, hedef saptırma, bir algı operasyonu olduğunu savundu Şan, “Biz, o arkadaşı avukat olduğu için yönetime aldık. Bugüne kadar Konyaspor’da başkanlık yapmış, başkan yardımcılığı yapmış Beşiktaşlılar Derneği Başkanı, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı birçok insan görev aldı. Burada hedef saptırılıyor” dedi. 


Konyaspor'lu taraftarlar başkanın oğlunun skandal paylaşımına sosyal medyadan tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları...

Konyaspor Tarihi‏ @konyasportarihi 
Ahmet Şan ve Ona destek verenler gün geldiğinde değil yönetici olmak, stada maç izlemeye bile gelemeyecekler!

Selman Selim Akyüz‏ @SelmanSAkyuz
Konyaspor kimsenin babasının malı değil. O GS'li çocuk istifa etmeli. Oğlu gibi Ahmet Şan da özür dilemeli. #BurhanŞanÖzürDileMALİİstifaEt

KONYASPOR RUHU‏ @ks4242ks
Ahmet şan ya da oğlu açıklama yapıp biz paylaşmadık hesap çalındı gibi açıklama yapar mı merakla bekliyoruz

Fatih Mehmet Yum‏ @fthym80
günahına girmeyeyim ama konya ve konyaspora da sövmüşlüğü vardır.o sebeple konyaspor yöneticisi olamaz.

At Avrat Konyaspor‏ @ks1922ks
tabiki biz her hafta tribünde neden gırtlak patlatıyoruz? Gsli biri için bize it diyenler için mi?

Konyaspor Fans‏ @Konyaspor_Fans
Başkanın oğlu Burhan Şan ve yeni Galatasaray holigani olan bu yönetici(!)den bunun hesabı sorulacaktır. Kulübe getirmeyin bizi ve bitirin.

iha

İlgili Haberler