BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Başbakan Binali Yıldırım, yakalanan IŞİD katili, sarayda toplanan ekonomik kurul ve önemli diğer konularda açıklama yaptı

A+A-


BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Reina saldırganının yakalanması ilgili olarak, "Teröristin sorgusu devam ediyor. Bunun arkasındaki iradeyi bulmak lazım" diye konuştu.

NE KONUŞACAKLAR BİLMİYORUM

MHP ve CHP'nin yapacağı görüşme ile ilgili soruya Başbakan Yıldırım, "Bu görüşmeye ilişkin benim bir görüşüm yok. Ne konuşacaklar bilmiyorum. Bahçeli'nin açıklamalarından aşağı yukarı ne konuşacakları belli oluyor" diye konuştu. 

2. TURDA SÜRPRİZ YOK

Anayasa değişikliği ile ilgili yapılacak olan ikinci tur oylamasına değinen Başbakan Yıldırım şunları söyledi; "Ak Parti grubu kaya gibi maşallah. 2. turda da oy kullanıp yeni anayasayı milletin önüne götüreceğiz. Birinci turda sonuç neyse ikinci sonuç o olur." 

ERKEN SEÇİM

"Erken seçim için ne sebep var ?" diyen Başbakan Yıldırım, "Meclis'ten anayasa geçecek ve referanduma gideceğiz. Ondan sonra yolumuza devam edeceğiz. Seçimler planlandığı şekilde 2019 yılında." dedi. 

SARAYADA EKONOMİ TOPLANTISI

Dün yapılan Ekonomi Koordinasyon Toplantısı ile ilgili soruya Başbakan Yıldırım, "Dünkü toplantında önceden alınan kararları konuştuk. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam. Birçok ülkeden iyi durumdayız. Dalgalanmalar geçicidir ve etkileri de sınırlı olacaktır. Reel sektörün ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar devam edecek" diye yanıt verdi.

REİNA KATİLİ BÖYLE YAKALANDI; İLK GÖRÜNTÜLER

REİNA KATİLİ BÖYLE YAKALANDI; İLK GÖRÜNTÜLER

Esenyurt'ta düzenlenen operasyon sonucunda yakalanan teröristin yanında oğlunun da bulunduğu öğrenildi. Teröristin sağlık kontrolünden sonra Emniyet'e getirileceği öğrenildi.

Merkez Bankası kimin; Bilinmeyen ortaklar

Merkez Bankası kimin; Bilinmeyen ortaklar

Merkez bankasının aslında ticari bir Anonim Şirket olduğunu pek az kimse bilir. Devlet adına para basma yetkisi olan bu şirketin ortakları kimler.

İlgili Haberler