AZİZ YILDIRIM'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

AZİZ YILDIRIM'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Yargıtay tasdik edene kadar başkanlığa devam edeceğim. Mayıs ayında kongre olacak ve başkanlığı bırakacağım" dedi.

 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı Lacivertli Kulübün Olağan Divan Kurulu'nda açıklamalar yapıyor.

VİDEO İZLETTİ

Konuşmasının başında Yüksek Divan Kurulu üyelerine basında çıkan haberler ile ilgili video izlettiren Başkan Yıldırım daha sonra önemli ve iddialı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın konuşması şu an devam ederken, bazı başlıklar şu şekilde:

EBEDİ DOSTUMUZ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı’nda Galatasaray derbisi ile ilgili düşüncelerini söyledi. Galatasaray’ı “Ezeli rakibimiz” olarak niteleyen Yıldırım “Ebedi dostumuz” demedi.
Galatasaray için ‘dost’ kelimesini kullanamayacağını söyleyen Yıldırım “Galatasaray ile dost değiliz. Dostluklar kolay kazanılmaz. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda kazandıkları şampiyonlukta terbiyesizlik yaptılar. Saygı göstermediler. Saha ortalarında sevinmemeleri ve kupayı o statta almamaları gerekirdi” dedi.
Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in maçı izleyip izlemeyeceği ile ilgili ise “Bizden davet bekliyorlarmış. Biz kimseyi davet etmiyoruz. Kimseye gelme de demiyoruz. İzleyecekleri yer belli… Gelip maçlarını izleyebilirler” değerlendirmesinde bulundu.

BIRAKACAĞIM

Mayıs ayında yapılan kongrede bırakacağım konusunda bir söz vermiştim. Bugün de aynı şeyi söylüyorum "Bırakacağım". Arkadaşlar ile yaptığım konuşma sonrası Kasım ayının 2.haftasında bir kongre yapacaktım ama Yargıtay tasdik edene kadar görevimin başındayım.
Tüm siyasi partiler Trabzon'dan 1 milletvekili alabilmek için insanları, Fenerbahçe ile Trabzon'u karşı karşıya getiriyorlar. Bu davranış çok yanlış.

SİVİL İHTİLAL

Türkiye'de herkes bilmelidir ki ülkemizde sivil bir ihtilal yapılmaya çalışıldı. Ergenekon, Balyoz, KCK,Şike... Bu ülkede bu olaylar iyice açıklanmadan ve suçlular yakalanmadan bu ülke karanlıkta kalır. Aydınlık günler için bu olayları yapan kişilerin yakalanmaları lazım. Devlet büyüklerimden isteğim bu olayların derinine inilmesi.

Mayıs ayında bir kongre yapacağım ve o kongreye kadar Yargıtay'ın kararı da şekillenir ve bende size elvada diyeceğim. 2 kzımla ilgilenemedim ama artık bu kızımla ilgileneceğim.

RİZE ÖRTBAS EDİLDİ

Rize'de yaşadığımız silahlı olay ile ilgili olarak da olayın örtbas edildiğini düşünüyorum. Savcıdan bu olay ile ilgili açıklama bekliyoruz.
Bu süreçte bana ve arkadaşlarıma destek olan herkese teşekkür ederim
Fenerbahçe'ye yapılan Olympiakos'a yapılmadı. UEFA onları Şampiyonlar Ligi'ne kabul etti ama bizi etmedi. Ama biz hazırlığımızı yapıyoruz hem UEFA, hem de TFF için hazırlıklarımız var. Yargıtay kararından sonra bu kurumlar ile ilgili avukatlarımızla birlikte işlemler yapacağız.

Fenerbahçe manevi olarak çok yıprandı

Benim basından tek isteğim doğruları yazmasıdır.

Gebze'de tesisler yapacağız ve adını "3 Temmuz Akademisi" koyacağız

Kaynak:Haber Kaynağı