ARAP ŞEYHİNE İSTANBUL'DA ALKOL KIYAĞI SKANDALI

ARAP ŞEYHİNE İSTANBUL'DA ALKOL KIYAĞI SKANDALI

Kendi ülkelerinde meydanlarda kadın kırbaçlatan Arap şeyhlerinin Türkiye'de rezil isteklerinde sınır yok.

A+A-

Türkiye Arap zenginlerin rant cenneti haline geldi. Türk vatandaşlarına yasak olan ne varsa Arap sermayesine sonsuz serbestlikörnekleriyle, her geçen gün artıyor. Üstelik kendi ülkelerinde şeriatın kol gezdiği, kadınlara araba kullanmanın bile yasak olduğu Arap yatırımcıların Türkiye'de istekleri sınır tanımıyor. 

PES DEDİRTEN GELİŞME

Okuduğunuzda kulaklarınıza inanmayacağınız bir skandal da Üsküdar'da gerçekleşmek üzere. Özlem Güvemli'nin Sözcü'de yer alan haberine göre, Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşid el Maktum'un, Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde Çamlıca eteklerinde 66 dönümlük arazide yaptığı otel, rezidans ve AVM'den oluşan Emaar Square projesinin inşaatı tamamlanmak üzere. Habere göre şeyh yaptığı AVM'sinde alkol satmak istiyor. Ama hani camiye, okula 100 metre kuralı vardı. AKP Türkiyesinde o kural sadece Türk Vatandaşları için.

KENDİ ÜLKESİNDE YAPAMADIĞINI

Otel ve rezidansın 2018'de teslim edilmesi hedeflenirken Türkiye'nin en büyüğü olması planlanan 491 mağazalık AVM'nin ise önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor. Alkol satışının katı kurallara bağlı olduğu Dubai'nin şeyhi El Maktum, Türkiye'deki AVM'sinde alkol satmaya karar verdi. Bunun için Emaar Libadiye Gayrimenkul A.Ş, içki ruhsatı almak üzere 27 Aralık 2016'da AKP'li Üsküdar Belediyesi'ne başvurdu. 

KAYMAKAMLIK OLUR VERDİ

Kaymakamlıktan da konuyla ilgili görüş istendi. Kaymakalık, içki ruhsatı verilmesini uygun buldu. 31 Ocak'ta da Üsküdar Belediyesi'nin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, “içkili yer bölgesi” teklifini hazırlayıp belediye meclisine sundu. Teklifte, Emaar Square AVM'nin bulunduğu alanın, Akaysa AVM de dâhil edilerek “içkili yer bölgesi” listesine alınması istendi. Teklif, 6 Şubat'ta meclis tarafından Hukuk-Çevre ve Sağlık komisyonlarına havale edildi. Eksiklikler giderildikten sonra teklifin önümüzdeki ay meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

RANT GÖZLERİNİ KARARTTI

Teklife tepki gösteren CHP'li Meclis Üyesi Nezih Küçükerden, 2 dönemdir yani yaklaşık 7 yıldır belediye meclisinde içki ruhsatı verilmediğini ve mevcut içki ruhsatlarının bile yenilenmediğini bu yüzden esnafın mağdur edildiğini vurguladı. Küçükerden, teklife “Birçok yere talep etmelerine karşın içki ruhsatı hiç verilmedi. Şimdi öyle bir rant var ki AKP'liler dini, imanı bir tarafa bırakıp olaya ‘duygusal' olarak baktılar” diyerek tepki gösterdi.

5
600 BİN METRAKARE EMSAL DIŞI

66 bin metrekarelik araziye 198 bin metrekare inşaat yapma hakkı bulunan şeyh, bu hakkı 600 bin metrekare aşarak 800 bin metrekare inşaat yaptı. 2015'te tamamlanacağı açıklanan 46 katlı ofis ve otel ile toplam 1000 konutluk blokların teslimi ise 2018 yılına sarktı.

Arap yağı bol bulunca ne yapar

Arap yağı bol bulunca ne yapar

Petrol gelirleri ile akla hayale gelmeyen çılgınlıklar yapan Arapların dünya sosyal medyasında güldüren fotoğrafları

ARAPLARIN EV EĞLENCESİ

ARAPLARIN EV EĞLENCESİ

Arapların evlerinde düzenledikleri eğlence

İlgili Haberler