ARAÇ SAHİPLERİ BUNU YAPMAZSA

ARAÇ SAHİPLERİ BUNU YAPMAZSA

Hususi ve resmi otomobiller ilk üç yaş sonunda ve daha sonra da 2 yılda bir, diğer motorlu taşıtlar ilk bir yaş sonunda

A+A-


Devlet harcamalarına para yetiştiremeyen iktidar sürekli yeni tahsilat kalemleri icad ediyor. Yılbaşında A'dan Z'ye tüm harçlara yapılan zamların ardından, en kolay para toplanan vatandaş kesimine yeni masraf kapıları eklenmeye başlandı.

AKARYAKIT ZATEN BELLERİ BÜKTÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Egzoz Gazı Emisyon Kontrol Yönetmeliği'ni yayınladı. Araçlar için 2 yılda bir egzoz gazı ölçümü yapılacak. Kontrol yaptırmayan ve egzoz pulu almayan motorlu taşıt sahiplerine Çevre Kanunu uyarınca 500 lira para cezası verilecek. Hususi ve resmi otomobiller ilk üç yaş sonunda ve daha sonra da 2 yılda bir, diğer motorlu taşıtlar ilk bir yaş sonunda ve daha sonra yılda bir kez egzoz gazı ölçümü yaptıracak.

KAZADAN SONRA YENİLENECEK

Sözcü'nün haberine göre egzoz gazı emisyon ölçüm süresi dolmamış olsa bile kaza, değişiklik, tadilat ve benzeri nedenlerle taşıt muayenesinin yenilenmesinin zorunlu olduğu durumlarda egzoz gazı emisyon ölçümleri de yenilenecek. Yönetmeliğe göre, iş makineleri, traktörler, iki, üç veya dört tekerlekli motosikletler ve mopetler, elektrikli ve hibrit elektrikli taşıtlar ile hidrojen yakıtlı taşıtlar, havaalanlarında bulunan özel kullanıma ait plakasız araçlar ile imal yılı 1979 ve öncesi olan dizel motorlu taşıtlar egzoz gazı emisyon ölçümüne tabi tutulmayacak.

EMİSYONDAN GEÇEMEYEN ARAÇLAR

Egzoz gazı emisyon ölçüm sonucu, sınır değerlere uygun çıkmayan taşıt sahibine, ölçüm raporu verilecek. Taşıt sahibi, aracının gerekli bakım, onarım ve tamiratın sonrası, 30 gün içerisinde egzoz gazı emisyon ölçümünü yeniden yaptıracak.

2. EL ARAÇTA EN ÇOK SATAN MARKALAR VE FİYATLARI

2. EL ARAÇTA EN ÇOK SATAN MARKALAR VE FİYATLARI

Peki 2. el piyasasında en çok tercih edilen markalar ve yaklaşık fiyatlar ne durumda

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

AKP'lilerin yol yaptık, köprü yaptık,tünel yaptık savunmalarına müthiş bir yanıt veren Almancı bu sayede popüler oldu.

İlgili Haberler