Altın ' Tarihi Rekorunu ' kırdı

Altın ' Tarihi Rekorunu ' kırdı

Küresel bazda doların artışına paralel hareket eden Altın, iç siyasette süren gerilimin de etkisiyle tarihi rekorunu kırdı.

A+A-

Ekonomide giderek kayganlaşan zemin piyasalarda sert hareketlere yol açmaya başladı. Bir süredir sakinleşme görüntüleri veren döviz ve borsada görülen sert hareketler altına da yansıdı. Tarihinin rekorunu kıran altın Dolar kuru ile yarışa girdi. İşte ayrıntılar

TARİHİ REKOR

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 12 Ocaktan bu yana gördüğü en yüksek seviye olan 150,3 liraya kadar çıktı. Bu rakam aynı zamanda tarihsel olarak altının şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviye.

Altının gram fiyatı, dün küresel piyasalarda değerlenen dolara paralel 149,5 liraya kadar yükseldi. Altın fiyatları günü önceki kapanışına göre yüzde 0,50 artışla 149,3 liradan tamamladı.

FED AÇIKLAMASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

ABD Merkez Bankasının (Fed) dün açıklanan, toplantı tutanaklarından sonra kürsel piyasalarda yükselişe geçen dolar kuruna paralel değer kazanan altının gram fiyatı 150,3 lira ile 12 Ocak'tan bu yana en yüksek seviyesini gördü. Gram altın saat 10.50 itibarıyla yüzde 0,55 değer kazancıyla 150,2 lira seviyesinde alıcı bulurken, Kapalıçarşıda çeyrek altın 246 lira, Cumhuriyet altını da bin 5 liradan satılıyor.

Altın fiyatları böylece tarihi zirvesine de ulaşmış oldu.  

ULUSLARARASI PİYASADA ALTIN SAKİN

Altının ons fiyatı dün günü yatay seyirle 1.255,7 dolar seviyesinde tamamlamasının ardından, şu dakikalarda yüzde 0,16 düşüşle 1.253,75 dolardan işlem görüyor.

PİYASALAR TRUMP İLE ÇİN GÖRÜŞMESİNDE

Analistler, bugün, Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı tutanakları ile ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinpingin 2 gün sürecek görüşmelerinden çıkacak haber ve açıklamaların piyasaların odak noktasında bulunduğunu belirtiyor.

Merkez Bankası kimin; Bilinmeyen ortaklar

Merkez Bankası kimin; Bilinmeyen ortaklar

Merkez bankasının aslında ticari bir Anonim Şirket olduğunu pek az kimse bilir. Devlet adına para basma yetkisi olan bu şirketin ortakları kimler.

ŞOK; Merkez Bankasının ne kadar dövizi kaldı

ŞOK; Merkez Bankasının ne kadar dövizi kaldı

Merkez Bankası'nın döviz rezervi, son beş yılın en düşük düzeylerine geriledi.

İlgili Haberler