ALMAN DERGİSİ TRUMP'I BÖYLE BOMBALADI

ALMAN DERGİSİ TRUMP'I BÖYLE BOMBALADI

Almanya’nın etkili siyasi dergilerinden Der Spiegel, ABD Başkanı Donald Trump’ı, Özgürlük Heykeli’nin kafasını keserken gösteren bir kapakla çıktı.

A+A-

Bugün piyasaya çıkan Der Spiegel'in kapağında yer alan Trump'ın bir elinde Özgürlük Heykeli'nin kanlı kafası, diğer elinde ise kanlı bıçak duruyor. Trump'ın yüzü ise tamamen silinmiş.


BİR KAPAK, ÇİFTE MESAJ

IŞİD'in infazlarına benzetilen Trump'lı kapağın altında ise “America first- Öncelik Amerika'dır” yazıyor. Bu kapakla, yeni ABD Başkanı'nın insan haklarını ayaklar altına alması hicvediliyor.
New York sahilinde bulunan Özgürlük Heykeli'nin kafasının koparılması, Trump'ın özgürlük, ilerleme ve daha iyi bir dünyayı katlettiği mesajını içerirken, IŞİD benzetmesiyle de, dünyaya verdiği zararın büyüklüğü gösterilmek isteniyor.


Bazı politikacılar tarafından “yenilir yutulur” cinsten görünmeyen kapağın, Trump'ı kızdıracağı ve Almanya'yla yeni bir krizin başlayabileceği yorumlarına neden oluyor.
Babası Alman kökenli olan Donald Trump'ın, bu yayınlara nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor.

Der Spiegel’den olay kapak

ERDOĞAN'A REFERANDUM İPTAL ETTİREBİLECEK ANKET

ERDOĞAN'A REFERANDUM İPTAL ETTİREBİLECEK ANKET

Gergin geçen TBMM sürecinin ardından Türkiye'nin onayına kalan Erdoğan'ın başkanlık anayasası sürecinde kritik bir evreye girildi.

KÜTÜPHANE MASASINDA BAŞLAYAN BASİT BİR AŞK HİKAYESİ SONUYLA SİZİ ŞOK EDECEK

KÜTÜPHANE MASASINDA BAŞLAYAN BASİT BİR AŞK HİKAYESİ SONUYLA SİZİ ŞOK EDECEK

Gözlerinizin önünde gerçekleşen şeyleri yok saymayın! Lise aşkını konu alan bir reklam filmi yayınlayan Sandy Hook Promise, gözlerimizin önünde gerçekleşen ve bariz işaretlere sahip durumların önlenmezse ileride ne gibi sonuçlara yol açacağını çarpıcı bir

İlgili Haberler