ALMAN BASININDA TUHAF ERDOĞAN MERKEL  BENZETMESİ

ALMAN BASININDA TUHAF ERDOĞAN MERKEL BENZETMESİ

Die Zeit, Türk-Alman ilişkilerini evliliğe benzetti.

A+A-

 

YAŞANAN AŞK 

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in günübirlik Türkiye ziyaretini değerlendiren Almanya'nın önemli gazetelerinden Die Zeit, iki ülke arasındaki ilişkileri evlilik ilişkisine benzetti.

BOŞANMAK İÇİN ÇOK  GEREKÇE

Merkel’in ziyaretini “Hayal kırıklığı yaşanan aşk” başlığıyla veren gazete, “Türk-Alman ilişkileri bir evlilik ilişkisi olsaydı, geçen yıl boşanmak için çok sayıda gerekçe birikmişti. Çiftlerden biri casusluk, tehditler ve Rusya ile ilişkilere öfkeliyken, diğeri tutulmayan sözler nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyor ve darbe girişimi sonrasında kimsenin gelmemiş olmasına öfkeli” sözleriyle değerlendirdi.

“ANCAK ARADA ÇOCUKLAR DA VAR”

“Ancak arada çocuklar da var: Milyonları bulan Türk diasporası, milyarları bulan ekonomik ilişkiler ve en küçük çocuk de ‘geri kabul anlaşması’. NATO ise ortak ev. Bu nedenle ilişkiyi sürdürmek gerekiyor” diye yazan Die Zeit, Merkel’in Ankara ziyaretini evliliği kurtarmaya dönük bir girişim olarak nitelendirdi.

AVRUPA'DA ERDOĞAN'IN IŞİD SAVAŞINI BÖYLE ÇİZDİLER

AVRUPA'DA ERDOĞAN'IN IŞİD SAVAŞINI BÖYLE ÇİZDİLER

IŞİD'le mücadele adı altında başlattığı savaşa inanmayan Avrupalı karikatüristlerden Erdoğan'a şok çizimler. Kaynak Diken; Elmas Topçu teşekkür ederiz

İŞTE EN ÇOK İZLENEN "DİKTATÖR NEDİR " VİDEOSU

İŞTE EN ÇOK İZLENEN "DİKTATÖR NEDİR " VİDEOSU

Sosyal medyada başarılı "Nedir " videoları ile büyük bir ün elde eden ekibin 1 yıl önce çektiği "Diktatör Nedir" videosu büyük bir sükse yapmıştı.

İlgili Haberler