Abdullah Gül'ün yaveri de ihraç edildi

Abdullah Gül'ün yaveri de ihraç edildi

Son çıkarılan 2 KHK kapsamında 4 Bin'e yakın ihraç edilen personel arasından Abdullah Gül'ün yanında uzun süre çalışan yaver Albay Bekir Furkan Özdaban'da bulunuyor.

A+A-

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaverliğini yapan Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban da KHK ile ihraç edildi.

OHAL kapsamında görevinden ihraç edilen TSK personeli arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaverliğini yapan Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban da bulunuyor.

ÖNCE SERBEST BIRAKILDI SONRA TUTUKLANDI

İhraç edilen isimler arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban da bulunuyor. Özdaban bir süre 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de çalışmıştı. 16 Ocak’ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gözaltına alınan Özdaban Türkiye'ye getirilmiş ve sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Daha sonra ise yeniden gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

İFADESİNDE NE DEMİŞTİ

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'ın cep telefonundan, Fethullah Gülen'in videolarını izlediği belirlendi.

Sabah'ın haberine göre Özdaban savunmasında telefon hattını babasının kullandığını ve yanlışlıkla bu sitelere girmiş olabileceğini öne sürdü.


​'RUMLAR SALDIRACAK'

Eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Özdaban serbest
FETÖ'nün Kuzey Kıbrıs ayağına yönelik soruşturmada tutuklanan, Türk Barış Kuvvetleri Alay Komutanı Özdaban'ın savcılık sorgusuna ilişkin önemli ayrıntılara ulaşıldı. 15 Temmuz'da er ve erbaşlarla birlikte tam teçhizatlı olarak mesaiye gittikleri belirlenen Özdaban savunmasında, "Komutanımız İlyas Bozkurt'un 'Rumlar saldırabilir' talimatı üzerine toplandık.

Er ve erbaşlardan darbecilere destek verdiğimi söyleyen olursa, rütbelerimi kendim sökerim" dedi.
Orgeneral Hulusi Akar'ın tutuklanan başyaveri Levent Türkkan'ın, kendisini FETÖ'cü olmakla suçladığı hatırlatılınca ise Bekir Furkan Özdaban, "Türkkan'la aramızda husumet var. Genelkurmay'a geldiğinde şımarıkça davranıyordu. Yasak olmasına rağmen sigara içiyordu. Ben de sık sık uyarıyordum. Bu yüzden beni hedef almıştır" dedi.

18 GÖRÜŞME YAPMIŞ

Savcılık Özdaban'ın adına kayıtlı telefon hattından sık sık internete girerek Gülen'in 'sohbet' programlarını izlediğini tespit etti. Bu tespite ilişkin ise Özdaban, "Adıma kayıtlı iki telefon hattı var. Birini eşim diğerini babam kullanıyordu. 

Babam 73 yaşında. 2-3 yıldır akıllı telefon kullanıyor. Yanlışlıkla izlemiş olabilir" iddiasında bulundu.

Özdaban'ın aynı telefon hattından FETÖ'nün mahrem hizmetlerden sorumlu kritik isimlerle farklı tarihlerde 18 kez görüştüğü de belirlendi

Özdaban bir süre Erdoğan'ın da yaverliğini yapmıştı.

'Erdoğan'ı kaçırıp yurtdışında yargılayacaklar'

'Erdoğan'ı kaçırıp yurtdışında yargılayacaklar'

Hükümete yakın isimlerden, televizyon yorumcusu Ömer Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tehlikede olduğunu iddia etti...

BU DARBE GECESİ GÖRÜNTÜLERİ NEDEN ŞİMDİ SERVİS EDİLDİ

BU DARBE GECESİ GÖRÜNTÜLERİ NEDEN ŞİMDİ SERVİS EDİLDİ

Darbenin olduğunu öğrenen vatandaşlar karargahın içine giriyor. Hainler sivillere ateş ediyor.

İlgili Haberler