4 ayaklı ve 2 omurgalı doğdu

4 ayaklı ve 2 omurgalı doğdu

Fildişi Sahili, tıp tarihinde ender rastlanan vakalardan birine sahne oldu. İsmi açıklanmayan ancak "Dominique Chicago" adıyla anılan bir bebek, 4 ayaklı ve 2 omurgalı olarak dünyaya geldi

A+A-

Minik Chicago'nun dört ayaklı ve iki omurgalı şekilde doğmasının nedeni, doğmamış ikizinin uzuvlarını da taşımasıydı.

Dominique Chicago, altı saatlik ameliyatla doğmamış ikizinin uzuvlarından kurtuldu.

Habertürk'ün Daily Mail'in haberine dayanarak aktardığına göre, 10 aylık Dominique Chicago, beş cerrahın yer aldığı operasyonla vücudundaki ekstra uzuvlardan kurtuldu.

Şu an Chicago'da olan minik Dominique koruyucu aile yanında bulunuyor. Tamamen iyileştiğinde ailesinin yanına götürülecek.

Hastanedeki pediyatrik sinir cerrahı Dr. John Ruge, ikizlerin omurgada birleştiğini ve Dominique'in durumunun son derece nadir olduğunu söyledi.

 

 

Levent Yüksel'in son hali şaşırttı

Levent Yüksel'in son hali şaşırttı

Şarkıcı Levent Yüksel, geçtiğimiz gün Akmerkez'de görüntülendi... Hürriyet'in haberine göre; Levent Yüksel, muhabirleri görünce hızla yürüyen merdivenlere doğru ilerleyip gözden kayboldu. 52 yaşındaki Levent Yüksel’in yorgun hali dikkatten kaçmadı.

Esrar ile "KANSER" tedavi merkezi açılıyor

Esrar ile "KANSER" tedavi merkezi açılıyor

Dünyanın artık pek çok ülkesinde tıbbi amaçlar ile serbest bırakılan ve halk arasında "esrar" olarak bilinen Hint Keneviri mucizesine inanlar giderek çoğalmaya başladı.

İlgili Haberler