YİĞİT BULUT'A İNANIP DOLAR SATANLAR BATTI

YİĞİT BULUT'A İNANIP DOLAR SATANLAR BATTI

Erdoğan'ın Ekonomi baş danışmanı olan Yiğit Bulut'un sık sık telvizyonlarda Doların düşeceğini ilan etmesi sözlerine güvenenler çok büyük zarar ettiler.

A+A-

Doların 3.47 seviyesine kadar tırmanması sonrası Erdoğan ve Yiğit Bulut tekrar gündeme geldi. Erdoğan'ın Ekonomi baş danışmanı olan Yiğit Bulut'un sık sık telvizyonlarda Doların düşeceğini ilan etmesi sözlerine güvenenler çok büyük zarar ettiler. 

TAVSİYELERİ TUTMADI İNANLAR ZARAR ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da kısa bir süre önce " Dolar'a güvenen yarı yolda kalır" açıklaması yapmıştı. Cumhuriyet'te yer alan haberde Erdoğan ve Bulut'un Dolar öngörüleri hatırlatılarak şöyle deniliyor.

NE AÇIKLAMA YAPACAKLAR

TRT'de yaptığı dahiyane dolar tahminleriyle gündeme gelen Yiğit Bulut, doların 3,47 seviyesine gelmesi sonrası ne açıklama yapacak? Bilindiği gibi Erdoğan da "Dolara güvenen yarı yolda kalır" ifadelerini kullanmıştı.

YİNE DÜŞECEK DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Eylül ayında 3 TL'ye dayanan dolar fiyatları için dolar yine düşecek ifadelerini kullanmıştı.

SIKINTI OLMAYACAK

TRT Haber'i ekonomik propaganda aracı gibi kullanan Bulut, Eylül ayında yaptığı açıklamada, "Piyasada döviz sıkıntısı olmayacak" diyerek, 
2.78 BANDINA GERİ DÖNECEK

"Dolar/TL'nin her 3 seviyesinin üzerine çıkışta olduğu gibi yine 2,78-2,95 bandına geri dönecektir"  ifadelerini kullanmıştı. 

bulut3.jpg

ERDOĞAN DA YANILTTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dolara yatırım yapanların 'yaya kalacak' demesine rağmen, dolar kurunda 2018 hedeflerini yakaladık.

Doların ilk yükselmeye başladığı tarihten itibaren hükümetten ve Erdoğan ile danışmanlarından doların yükselişinin devam etmeyeceği açıklamaları geliyordu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Mart 2015 tarihinde yaptığı açıklamada yatırımcılara seslenerek “Açık ve net söyleyeyim, özellikle faiz lobisi veya dolara aşırı yatırım yapanlar yaya kalabilirler” demişti.

Erdoğan'dan AB'ye: Eğer daha ileri giderseniz sınır kapıları açarız - VİDEO
 

130120160000219391866.jpg

CHP'DEN TEPKİ GELMİŞTİ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise doların yükselmesinin üstüne kendi Twitter hesabından tepki gösterdi. 
Erdoğdu “Dolar 3,27.. Dolar Kurunda 2018 hedeflerini yakaladık... Hükümeti tebrik ediyorum!!!” diye yazmıştı.