YETENEKSİZSİNİZ FİNALİSTİNE FETÖ GÖZALTISI

YETENEKSİZSİNİZ FİNALİSTİNE FETÖ GÖZALTISI

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde 100 akademik ve idari personelin yakalanması için operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğretim üyesi milli cimnastikçi ve Yetenek Sizsiniz fin

A+A-

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, ERÜ bünyesinde Fetullahçı Terör Örgütü içerisindeki faaliyetlerinden dolayı açığa alınan personelle ilgili savcılık talimatı ve mahkeme kararıyla gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı kararı verilen 100 akademik ve idari personelin yakalanması için Kayseri, Ankara ve Tokat’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 48 kişi gözaltına alındı.


ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

Gözaltına alınanlar arasında Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu (BESYO) öğretim görevlisi, milli cimnastikçi ve antrenör Hakan Akdoğan da yer aldı. Akdoğan, ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılmış, finalde elenmişti. Diğer zanlıların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.


ATALAY DEMİRCİ TUTUKLANMIŞTI

Yetenek Sizsiniz yarışmasının şampiyonlarından Atalay Demirci ise geçtiğimiz hafta FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.