YENİÇAĞ GAZETESİNE NEDEN SALDIRDILAR

YENİÇAĞ GAZETESİNE NEDEN SALDIRDILAR

Yeniçağ Gazetesi olay hakkında yaptığı haberde saldırganların silahları olduğunu, kar maskesi taktıklarını ve kaldırım taşlarıyla gazeteye saldırdıklarını yazdı.

A+A-

Yeniçağ Gazetesi'nin İstanbul Yenibosna'da bulunan merkez binasına kalabalık bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırıya ilişkin çok sayıda değişik yorumlar yapıldı. En çok ileri sürülen neden ise Gazetenin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik yaptığı eleştiriler olabileceği yönünde. Yeniçağ gazetesi, MHP'de gelişen muhaliflere de destek veren yazılar ile tanınıyor.

SİLAH KULLANILDI 

Yeniçağ Gazetesi olay hakkında yaptığı haberde saldırganların silahları olduğunu, kar maskesi taktıklarını ve kaldırım taşlarıyla gazeteye saldırdıklarını yazdı. 

Yeniçağ Gazetesi'nin Yenibosna'da bulunan merkez binasına bu akşam saatlerinde 30 kişilik bir grup saldırdı. Saldırı sonrasında gazetenin binasında geniş çaplı maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadı

NEDEN BAŞKANLIK ANLAŞMASI MI

MHP'ye yakınlığıyla bilinen ve son dönemde Bahçeli'yi "başkanlık" anlaşması nedeniyle eleştiren yazılara yer veren Yeniçağ gazetesi dün saldırıya uğramıştı.

BİZ ÇIKTIKTAN SONRA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ

Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yabuloğlu, “Biz çıktıktan sonra saldırı gerçekleşmiş, arkadaşların haber vermesiyle geri geldik. Girişteki tüm cam çerçeve indirilmiş, Bizi en çok sevindiren, hiçbir personelimizin burnu kanamamış. 

yenicag-saldiri2.jpg

POLİS ARAŞTIRIYOR

Cana gelecek olan mala gelsin. Bina önündeki araçlar tahrip edilmiş. İhbar üzerine sağ olsun polis arkadaşlarımız gelmiş, gerekli tedbirleri almış, olay yeri incelemelerini yapıp her şeyi titizlilikle inceliyorlar. İfade alıp onlar da bu işi aydınlatmak için gayret ediyorlar. 

yenicag-saldiri5.jpg

YANGIN TÜPLERİ İLE KAPIYI KIRMAYA ÇALIŞMIŞLAR

Arkadaşlarımızdan öğrendiğimize göre 15-25 kişilik bir grup toplu olarak gelmişler, ellerinde taş ve sopalarla binanın dış camlarını kırıp içeriye girmişler. Girişteki bankları falan tahrip etmişler, eşyaları dağıtmışlar. O sırada tabii personel büyük bir şaşkınlık içerisinde idari bölümün kapısını kapatmışlar. 

3-150.jpg

3-5 DAKİKA SÜRDÜ

Onlar da daha sonradan anlaşılıyor ki, yangın tüpleriyle kapıyı kırmaya gayret etmişler. O kapıyı açamayınca da 3-5 dakika içinde geldikleri gibi gitmişler. İçerideki kameraları tahrip etmişler. İçerideki ve dışarıdaki kameraların çektiği görüntülerden aşağı yukarı eşkalleri belirlenmiş durumda. 

MERMİ ÇEKİRDEĞİ BULUNAMADI

Polis de en kısa sürede yakalayacaktır. Polis araştırmayı yaptı herhangi bir mermi çekirdeği bulunmadı. Personelden silah gören yok. Tehdit falan almadık. Yakın zamanda birilerini öfkelendirecek yayın da yok” dedi.