Washington Times; 'Padişah Gibi' Yazdı

Washington Times; 'Padişah Gibi' Yazdı

Washington Times gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 4 Osmanlı padişahına benzeten bir haber yayımladı.

A+A-
Bir Erdoğan 4 padişaha bedel
 
Washington Times gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 4 Osmanlı padişahına benzeten bir haber yayımladı.
25 Aralık 2012 Salı 11:06
 
Erdoğan'ın ünü sınırları aştı. Washington Times, Tayyip Erdoğan ile 4 padişahın icraatlerini kıyasladı.
 
Washington Times gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 4 Osmanlı padişahına benzeten bir haber yayımladı. Washington Times gazetesi, "Batı’nın en son istediği şey Ankara’da yeni bir sultan" yorumu yaparak Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 
Washington Times gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 4 Osmanlı padişahına benzeten bir haber-yorum yazısı yayınladı. Washington yönetiminin Erdoğan’a verdiği desteğin yersiz olduğunu belirten gazetenin, Erdoğan’ı benzettiği padişahlar ve gerekçeleri şöyle:
 
Sultan Bayezid: 1485’te Bayezid, matbaayı yasaklamıştı, Erdoğan’ın Türkiyesi de dünyada en çok gazetecinin hapis yattığı ülke.
 
Sultan Abdulhamid: 1880’de Abdülhamid, Şeyh Ubydullah’ın tavsiyesini dinleyerek Kürtler’e kısmı otonomi vermiş, ancak daha sonra bunu geri almıştı. Erdoğan da Kürt açılımının ardından Abdülhamid gibi davrandı.
 
Sultan Mahmud: Kendi istediklerini yapmayan padişahlara karşı ayaklanan Yeniçeriler’e karşı Sultan Mahmud Yeniçeri Ocağı’nı kapatmıştı. Erdoğan da Ergenekon davasıyla partisine muhalefet eden yüzlerce general ve üst düzey subayı etkisiz hale getirdi.
 
Sultan Üçüncü Selim: Selim, reform yanlısı iyi eğitimli bir padişahtı ancak orduyu reforme etme girişimi başarısız oldu ve suikast sonucu hayatını kaybetti. Başbakan Erdoğan da kendini tehdit altında hissetmiş olacak ki muhalif kimliğiyle tanınan ODTÜ’ye 2500 polis, 20 zırhlı ve 105 koruma aracıyla gitti. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.