VATAN PARTİSİNDEN PERİNÇEK' E YAPILAN MİT'Çİ SUÇLAMASINA AÇIKLAMA

VATAN PARTİSİNDEN PERİNÇEK' E YAPILAN MİT'Çİ SUÇLAMASINA AÇIKLAMA

1970'li yıllarda devrimci,solcu bir söylemle yola çıkarak Aydınlıkçılar hareketini kuran Doğu Perinçek yaşamı boyunca sık sık yön değiştirmekle ünlendi.

A+A-

Önceki adı İşçi Partisi olan sonradan Vatan Partisi ile değiştirilen Aydınlık Hareketinin sürekli 180 derece dönüş yapmakla ünlü lideri Doğu Perinçek, hakkında ileri sürülen ağır suçlamaya karşı kendisinden 6 gündür yanıt gelmedi. Sosyalist devrimcilikle yola çıkan, ardından MHP'den bile daha sağcı söylemlerle devam eden, son kez atıldığı cezaevinden salıverildikten sonra Erdoğan politikalarının destekçisi olan Perinçek'in MİT'çi Eymür'ü neden yalanlamadığı anlaşılamadı. Bu habere Vatan Partisinden bir açıklama geldi. (Güncelleme 16.01.2016) Açıklama haberin sonuna eklenmiştir.

AYDINLIK HAREKETİNİ SOLU BÖLMEK İÇİN BİZ KURDURDUK

Son günlerde AKP'ye verdiği açık destek ile şaşırtan eski sosyalis son zamanların ulusalcısı Perinçek bu iddiaya 6 gündür yanıt vermedi. Cumhuriyet'in haberine göre, MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür, Aydınlık hareketinin solu bitirmek için kurulduğunu ve Doğu Perinçek’in Abdullah Öcalan’la Bekaa’da çekilen fotoğraflarını kendisinin servis ettiğini açıkladı.

GÜLEN ÖRGÜTLENMESİNİN BİR EŞİDE AYDINLIKÇILARDIR

CNN TURK canlı yayınına telefonla bağlanan, Mehmet Eymür “Fethullah Gülen örgütlenmesinin bir eşi de bu Aydınlıkçılardır. Bunlar da sola karşı kurulmuş, solu bitirmek için kurulmuş bir örgüttür. Bunların 1972 senesinde ev ev arandığı zamanda bunları biz bir İngiliz’in evinde yakaladık. Bunların her şeyini ben iyi bilirim. Doğu Perinçek’in PKK’yı ziyaretindeki resimleri de ben bastırdım. Onun için onların bir göbek acısı var zaten.” dedi.

RÜZGAR NEREYE ESERSE PERİNÇEK ORAYA

Mehmet Eymür'ün bu açıklamalarına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten 6 gündür bir cevap gelmedi.

VATAN PARTİSİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Vatan partisinden konuya ilşkin yanıt niteliğinde bir açıklama yayınlandı. Açıklama şöyle.

Cumhuriyet Gazetesi'ne YanıtCumhuriyet Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan Vatan Partisi'ne yönelik psikolojik savaş argümanına yanıt.

İnternet sitenizde bugün yayınlanan "Eski MİT mensubundan ağır iddia: Aydınlık hareketini solu bölmek için biz kurduk" haberi tamamen asılsızdır. Aydınlık hareketinin bizzat Mehmet Eymür'ün başında olduğu Kontr-terör Dairesinin baş hedeflerinden biri olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca Mehmet Eymür kendisi de programda "Aydınlıkçılar beni yedi kalıba soktular." diyerek bu gerçeği dile getirmiştir. Nasıl olur da sol ile mücadele etmek için kurulan Kontr-terör Dairesinin kurduğu bir örgüt, o daireyi etkisiz kılmış olur? Sadece bu olgu bile iddiaların saçma ve asılsız olduğunun bir kanıtıdır. Ayrıca aynı programda Genel Başkan Yardımcımız Nusret Senem, Mehmet Eymür'ün yalan söylediğini ve iddialarının asılsız olduğunu söylemiş ancak haberde bu bilgi yer almamıştır. Son olarak kendi haberinizin içeriğinde ve o gün yayınlanan programda bile haberinizin başlığındaki ifade geçmemektedir. Bu davranışlarınız habercilikten çok psikolojik savaş faaliyeti gibi görünmektedir. Söz konusu haberde geçenlerin tamamen asılsız olduğunu tekrar ediyor ve bu metni de sitenizde yayınlamanızı talep ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler