Valilikten Kar Açıklaması

Valilikten Kar Açıklaması

Meteorolojinin günlerdir tekrarladığı kar yağışı İstanbul'da başladı. İlerleyen saatlerde kentin büyük bölümünde etkili olacağı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısına göre, yurdumuz bugün soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. İstanbul'da kar yağışı birçok ilçesinde başladı. Yoğun kar yağışı alan bazı kentlerde ise okullar bugün (6 Şubat Perşembe) tatil edildi. İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi. 

KAR BAŞLADI

Sultangazi'de sulu kar yağışı başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbullulara kar yağışı uyarısı yapmıştı. Kent genelinde olumsuzluklar yaşanmaması için kar önlemleri alındı. Sabah saatlerinde Sultangazi'de sulu kar yağışı başladı.

OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

Valilikten okulların tatili yönünde henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak kar yağışının şiddetine göre ilerleyen saatlerde bu yönde bir açıklama gelebileceği tahmin ediliyor. Ulaşım ise yağışların başladığı kent kesimlerinde yoğun bir trafik olduğu şeklinde.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN UYARI

İstanbul’da Kar ve Fırtına Bekleniyor

İstanbul’da 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan son değerlendirmelere göre;

Bugün yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmura dönüşmesi beklenmektedir. Cuma günü havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu,  akşam saatlerinden itibaren kar yağışının başlayacağı, Cumartesi günü öğle saatlerine kadar kar yağışının devam edeceği tahmin edilmektedir.

Rüzgârın, İstanbul’da Kuzey ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Rüzgârın Cuma gününden itibaren hızını hafifleterek kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

Hafta sonu gece sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden il genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edilmektedir.

Cuma akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyıları 1 ila 3 cm, Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması beklenmektedir.


Meteo Uyarı Kodu: YEŞİL

İlgili Haberler