Twitter'dan 2B satışı!

Twitter'dan 2B satışı!

Kullanıcılara, "@antalyada2b" twitter adresine ulaşmaları çağrısında bulunan defterdarlık, 2B konusunda her türlü bilgiye bu adresten de erişilebileceğini açıkladı.

A+A-

Twitter'dan 2B satışı!
Yusuf Yavuz
Türkiye'nin en fazla 2B arazisine sahip kenti olan Antalya'da başvuru sayısı 75 bine yaklaştı. Yaklaşık 83 bin kullanıcı bulunduğu açıklanan kentteki başvuruların yüzde 86'ya ulaştığını açıklayan Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Milli Emlak Otomasyon Projesi kayıtlarına göre başvuru yapılan iller arasında Antalya'nın ilk sırada bulunduğunu belirtti. 2B konusunda etkin çalışma yürüten Antalya Defterdarlığı'nın camilerde vaaz yönteminin ardından twitter hesabı açarak kullanıcılara sosyal medyadan ulaşma çabası dikkat çekti.

BAŞVURULAR 28 OCAK'A UZATILDI
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, 15 Kasım 2012 tarihi itibariyle 2/B arazileri ile ilgili kentteki tüm başvuruların 72 bine ulaştığını açıkladı. Antalya'da toplam 82 bin 699 kullanıcı bulunduğunu kaydeden Mat, tüm başvurular değerlendirildiğinde oranın yüzde 86’ya ulaştığını belirtti. Antalya'nın Milli Emlak Otomasyon Projesi (MEOP) kayıtlarına göre de 2/B başvurusu yapılan iller arasında ilk sırada bulunduğunu kaydeden Mat, "bilindiği üzere, 2/B arazilerinde hak sahibi kullanıcıların satın alma başvurusunda bulunabilmeleri için son tarih 28 Ocak 2013 tarihine uzatılmıştır" açıklamasında bulundu.
4 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren 345 nolu Milli Emlak Genel Tebliğine göre; 2B arazisi kullanıcılarının, başvuru bedellerini süre bitim tarihine kadar ödemek şartıyla başvuru bedelsiz olarak başvuru yapabileceklerini vurgulayan Mat, "satın alma başvurusunda bulunmasına rağmen başvuru bedellerini yatırmayan vatandaşlarımızın başvurularının geçerli sayılabilmesi için başvuru bedellerini 28 Ocak 2013 tarihine kadar yatırmaları, bu güne kadar başvuruda bulunmayan vatandaşlarımızın ise süre sonuna kadar bir an önce başvuruda bulunmaları gerekmektedir" bilgisini verdi.
DEFTERDARLIKTAN 'TARİHİ FIRSAT' ÇAĞRISI
"2B arazisi kullanıcı vatandaşlarımızın sunulan bu tarihi fırsatlardan yararlanmaları için bir an önce başvurularını eksiksiz bir şekilde yapmaları kendi menfaatlerinedir" çağrısında bulunan Mat, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:
     "Bu tarihe kadar başvurularını tamamlayan hak sahiplerinin, kullanılan 2B arazilerinin peşin ödemede yüzde 44, taksitli ödemelerde yüzde 30 indirimli ihalesiz doğrudan satın alınması, son beş yıl için tahsil edilen ecrimisillerin satış bedelinden indirilmesi, Tapuda yapılacak işlemlerde harçtan muaf olunması ve satış bedellerinin ödenmesinde kolaylık sağlamak amacıyla; Belediye mücavir alan sınırları içerisinde 3 yılda faizsiz 6 taksit, belediye mücavir alan sınırları dışında ise 4 yılda faizsiz 8 taksitte ödenebilmesi gibi 2/B arazisi kullanıcılarına getirilen tarihi fırsat niteliğinde avantajlardan yararlanabileceklerdir."
VAAZ'DAN SONRA ŞİMDİ DE TWİTTER'DAN 2B SATIŞI
2/B konusundaki başvuruları hızlandırmak için daha önce cuma günleri camilerde vaaz okutan Antalya Defterdarlığı'nın bu kez de sosyal paylaşım sitesi twitter'da bir hesap açarak kullanıcılara ulaşmaya çalışması dikkat çekti. Kullanıcılara, "@antalyada2b" twitter adresine ulaşmaları çağrısında bulunan defterdarlık, 2B konusunda her türlü bilgiye bu adresten de erişilebileceğini açıkladı.
 
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.