TRUMPH VE CLINTON'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

TRUMPH VE CLINTON'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Büyük bir sürpriz yaparak ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trumph ve rakibi Clinton'dan seçim sonuçları için dünyaya açıklama geldi

A+A-

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump seçildi ve işte dünyaya ilk mesajı.

ABD'deki başkanlık seçimini Cumhuriyetçi aday Donald Trump kazandı. Donald Trump, Hillary Clinton karşısında 290 delegeye ulaşıp ABD'nin yeni başkanı oldu. 

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKONOMİSİ OLACAĞIZ

Trump, yaptığı ilk açıklamada "Dünyanın en güçlü ekomisi olacağız ve bütün uluslarla iyi geçineceğiz. 

Amerika artık en iyisinin peşinde olacak. Dünyaya şu mesajı veriyorum Amerika'nın çıkarları ön planda olacak ama diğer herkesle çatışma değil ortaklık arayacağız" dedi

CLİNTON'UN VEDASI

Cumhuriyetçi aday Donald Trump karşısında başkanlık yarışını kaybeden Hillary Clinton, "Donald Trump'ı aradım ve kutladım. Ülkemiz için onunla çalışmayı teklif ettim. Toplumumuzun umduğumuzdan daha fazla bölündüğünü gördük.

SONUCU KABUL EDİP GELECEĞE BAKMALIYIZ

Sonucu kabul edip geleceğe bakmalıyız. Üstümüze düşen daha güçlü ve adil bir ülke için çalışmak. Doğru olan için her zaman mücadele etmeye değer. Ben hala Amerika'ya inanıyorum ve inanmaya devam edeceğim. 

-1949168438.jpeg

Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Milyonlarca Amerikalı da hayal kırıklığına uğradı. Acı verici bir durum.

Katkıda bulunmuş herkese teşekkür ederim. Hiçbir zaman inanmayı bırakmayın. İnandıklarınız doğrultusundan vazgeçmeyin.

anigif-haber-ici-027.gif

DESTEK OLANLARA

Gerçekte buna değer. Bu mücadeleye devam etmeliyiz, buna ihtiyacımız var. Kadınlara, genç kadınlara, bu iradeye yardımcı olanlara sesleniyorum. 

Beni gururlu kıldınız. Biliyorum ki hala gerçekleşmemiş de olsa benim gerçekleştiremediğini başkası yapacaktır. Hiçbir zaman değerli olduğunuzu unutmayın.

OBAMA AİLESİNE TEŞEKKÜR

Barack ve Michelle Obama'ya teşekkür eden Clinton, "Ülkemiz Obama'lara gerçekten büyük bir şükran borçlu. Bu ülkeye yaptığınız hizmet unutulmayacaktır" dedi.

MANİDAR DİLEK

Son olarak ben ülkemiz adına müteşekkirim. Beraber çalışırsak, inançlarımızı sürdürürsek. Güzel günler gelecektir. İnancımızı kaybetmeyelim. Tanrı Amerika'yı korusun" dedi.