SIR FETÖCÜ ADİL ÖKSÜZ BURADA KALMIŞ

SIR FETÖCÜ ADİL ÖKSÜZ BURADA KALMIŞ

Bunun üzerine bölgeye intikal eden kolluk güçleri, bir bağ evinde kısa süre öncesine ait yaşam izlerine rastlandı

A+A-

15 Temmuz darbe girişiminin en kilit ismi olarak görülen ve gözaltından tutuklanmadan kaçırılan Adil Öksüz'ün kaldığı son yer bulundu.

1 HAFTA ÖNCE KAÇMIŞ

Öksüz, iddiaya göre bir hafta önce Bulgaristan veya Yunanistan'a kaçtı. Kaçışından önce de Kırklareli'nin sınır köylerinden Çeşmeköy'de, Cemaatçi bir şirketin arazisinin hemen yanında terk edilmiş bir bağ evinde kaldı.

İstanbul'da yaşayan Çeşmeköylü bir vatandaş, akrabalarının köydeki arazisiyle ilgili jandarmaya ihbarda bulundu. İhbarcının ifadesine göre, sahipleri 15 Temmuz sonrası Cemaat'ten tutuklanan Yavaşçalar Av Spor Malzemeleri şirketi yetkilileri, 2014'te Çeşmeköy'de düşük fiyatlara arazi toplamaya başladı.

ADİL ÖKSÜZ ADI GEÇİYORDU

Sabah'ın haberine göre, ihbarcı, bu kişilerle yaptıkları görüşmelerde sık sık Adil Öksüz'ün adının geçtiğini anımsadığını söyledi. Şirket tarafından satın alınan arazinin boş olduğunu, bölgede terk edilmiş evler bulunduğunu da dile getirdi.

Bunun üzerine bölgeye intikal eden kolluk güçleri, bir bağ evinde kısa süre öncesine ait yaşam izlerine rastlandı ancak kimse bulunamadı.

Öksüz, iddiaya göre yurtdışına kaçmadan önce terk edilmiş haldeki bu bağ evinde kaldı.

Tek odalı, birkaç metrekare büyüklüğünde, kerpiçten bağ evinde, kurulu kuzine bir soba bulunurken, birçok ev gereçlerinin yanı sıra bir de döşeği üzerinde yatak görüldü.

Yerde çok yakın zamanda yakıldığı belli olan gazete külleri bulundu.