SILA'YA SAVCILIK ŞOKU

SILA'YA SAVCILIK ŞOKU

"Yenikapı Mitingine katılmayacağım" dediği için önce konserleri iptal edilen ,iktidara yakın medya kuruluşları tarafından hedef gösterilen şarkıcı Sıla'ya birde savcılık şoku geldi.

A+A-

DABE KARŞITI MİTİNGLERE KATILMAYACAĞIM DEMİŞTİ

Çağrı Dalgalı isimli bir kişi Sıla'nın "Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" şeklindeki açıklamasına ilişkin Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda şarkıcı Sıla'nın Yenikapı mitingine 'şov' diyerek aşağıladığını kaydeden Dalgalı, "Yaşanan tüm bu olaylar karşısında büyük cesaret örneği sergileyerek, olayları bastıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin, tüm dünyanın konuştuğu ve övgüyle bahsettiği Yenikapı mitingine şov diyerek aşağılayan şüpheli hakkında şikayette bulunmak bir vatandaşlık görevi olup, şüpheli hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir vatandaşı olarak işbu şikayette bulunma zaruretim hasıl olmuştur" ifadelerine yer verdi.

BÜYÜK BASKI YAPILIYOR

Şarkıcı Sıla'ya baskılar başladı... Konserleri peş peşe iptal edilmişti.

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK DESTEK GÖRMÜŞTÜ

Konserleri iptal edilen Sıla'ya sosyal medyada büyük destek
Yenikapı'da yer almayacağını söylemesi sonrası yandaş basın tarafından hedef haline getirilen Sıla'nın İstanbul, Kayseri ve Bursa'daki konserleri AKP'li belediyeler tarafından iptal edilmişti. Alınan bu karar sonrası Sıla'ya sosyal medyadan destek mesajları geldi.