RİZE ÇAYELİ BELEDİYE BAŞKANI CORONA'YA UYMADI İFTAR VERDİ

RİZE ÇAYELİ BELEDİYE BAŞKANI CORONA'YA UYMADI İFTAR VERDİ

Rize’nin Çayeli ilçesinin MHP’li belediye başkanı İsmail Hakkı Çiftçi yasak olmasına rağmen muhtarlarla toplu iftar yemeğinde bir araya geldi Üstelik muhtarların maske takmaması ve sosyal mesafe kurallarına uymadı

Rize’nin Çayeli ilçesinin MHP’li belediye başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, yasak olmasına rağmen muhtarlarla toplu iftar yemeğinde bir araya geldi. Üstelik muhtarların maske takmaması ve sosyal mesafe kurallarına uymaması da dikkat çekti.Korona virüs salgını ile mücadelesine devam eden Türkiye’de Ramazan ayında toplu iftarların yasaklandığı kararı açıklanmıştı. 

Yeniçağ'ın haberine göre: Ancak Çayeli'nin MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakki Çiftçi, muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Çiftçi ve muhtarların yemek masasında sosyal mesafeye kurallarına uymadan oturduklarını gösteren fotoğraf da belediyenin sosyal medya hesabından "Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Çiftçi, mahalle muhtarları ile iftar sofrasında bir araya geldi. Başkanımız, iftar sonrası mahalle muhtarlarımız ile istişareler ederek fikir alışverişinde bulundu" sözleriyle paylaşıldı. 

“YORGUNLUK VE AÇLIK ETKİLİ OLDU

”Başkan Çiftçi, yapılan eleştirilere yine belediyeye ait sosyal medya hesabından cevap vererek kendini savundu. Bir video hazırlayan Çiftçi, şöyle konuştu:"Yorgunluk ve açlığın da vermiş olduğu stresle dün akşam muhtarlarımızla önemli bir görüşme yapma durumundaydık. Kamuoyuna vermiş olduğumuz fotoğraf biraz eleştiriye konuldu. Muhtarların talepleri doğrultusunda ilçemizde tek açık olan ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu mekanda muhtarlarımızla Çayeli Belediyesi'nin önümüzdeki günlerde yapacağı hizmetleri görüşmek üzere bir araya geldik.

"FOTOĞRAF AÇISINA İTİRAZ

"Fotoğraflar doğru açıdan alınmış olsa belli mesafede oturduğumuz daha net gözükecek. Bizi eleştirmek, bizim şevkimizi, çalışma azmimizi kırmak için adeta dün gece bir operasyon yapıldı. Bizi daha anlamlı konularda uyarın linç etmeye çalışmayın. Neticede biz de bu şehrin evladıyız yanılmış olabiliriz." 

Daha evvel Obama,Merkel. Putin'den seçildiği zaman tebrik mesajı aldığını söyleyerek olay olmuştu.

KAYNAK: Yeniçağ

İlgili Haberler