Palu ailesi soruşturmasında kritik gelişme

Palu ailesi soruşturmasında kritik gelişme

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 2008 yılında kaybolan Meryem Tahnaz ve kızı Melike Tahnaz ile ilgili son görüldükleri yer olan Tütünçiftlik sahilinde yapılan kazı sonucu bulunan kemiklerin adli tıp incelemesi sonuçlandı.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 2008 yılında kaybolan Meryem Tahnaz ve kızı Melike Tahnaz'ın son görüldüğü yer olan Tütünçiftlik Sahili'nde yapılan kazıda bulunan kemiklerin bir hayvana ait olduğu ortaya çıktı.

KEMİKLER HAYVANA AİT ÇIKTI

Kocaeli'nde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal'ın kaybolması olayı ile ilgili takipsizlik kararıyla kapatılan dosyanın tekrar açılmasıyla geçen hafta Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilindeki alanda kadavra köpekleriyle yapılan incelemelerin ardından başlatılan kazı çalışmalarında çıkan kemiklerin bir hayvana ait olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili süren soruşturmada Kayıp Meryem Tahnal'ın babası Harun Palu, annesi Havva Palu, ağabeyi İsa Palu, kardeşleri Fatih Palu ve Ayşe Palu polis tarafından gözaltına alınırken, Palu ailesinin eniştesi Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael ise yaşanan olayla ilgili istanbul'da katıldıkları bir televizyon programında canlıyayındayken, gözaltına alındı. Adliyede işlemleri tamamlanan 7 kişiden baba Harun Palu mahkemece serbest bırakılırken diğer 6 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TÜRKİYE BÖYLE NEFRET ETMİŞTİ

KAZI BAŞLATILMIŞTI

Olayla ilgili Körfez ilçesindeki Tütünçiftlik Sahili'nde başlatılan kazı çalışması sırasında bulunan kemiklerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemelerinin tamamlandığı, çıkan kemiklerin ise bir hayvana ait olduğu ortaya çıktı. Öte yandan olayla ilgili 2 bölgede sürdürülen kazı çalışmalarının ise sonlandırıldığı öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

2006 yılında Meryem, kocasının kendisini sattığını söyleyerek İzmit'teki baba evine geri döndü. Ancak kocası Meryem'in peşini bırakmadı. Zaman zaman polislerin araya girerek sonlandırdıkları tartışma felaket bir sonla bitti. Meryem Hanım'ın babası Harun Palu, damadını öldürdü. İşlediği cinayet suçundan 7 yıl hüküm giydi. İşlenen cinayetin ardından öldürülen eşin akrabaları, Meryem ve ailesinin peşine düştü. Meryem Hanım, çocuğu ve 4 aile bireyiyle birlikte bir servis aracının içinde yaşamaya başladı. Sürekli olarak yer değiştiren aile bireyleri hiçbir şekilde bir eve sığınmadı. Takvimler 2008 yılının Aralık ayını gösterdiğinde 32 yaşındaki Meryem Tahnal, yaşadığı servis aracından dışarı çıktı. Ardından kayıplara karıştı. İki çocuk annesi kadının izine 10 yıl boyunca hiç kimse rastlayamadı. Meryem'in kaybolmasından bir yıl sonra Meryem Hanım'ın kızı Melike'yi amcası Halit Tahnal gelip aldı. Ancak Melike'den de 9 yıldır haber alınamıyor.

İlgili Haberler