Önce TC şimdi de Atatürk!

Önce TC şimdi de Atatürk!

'Türkiye Cumhuriyeti' bir bir çıkarıldı. Şimdi de Atatürk'ün adı silinmek isteniyor!..

A+A-
Önce TC şimdi de Atatürk!
 
Ziraat Bankası, Petrol Yasası ve Sağlık Kurumlardından 'Türkiye Cumhuriyeti' bir bir çıkarıldı. Şimdi de Atatürk'ün adı silinmek isteniyor!..

05 Nisan 2013
Cuma 12:16
 
UŞAK - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yarın Uşak'ta bir dizi açılış gerçekleştirecek. Devlet Su İşleri tarafından hazırlanan kitapçık ve afişte törenin gerçekleştirileceği yerin 'Uşak Kapalı Spor Salonu' olduğu yazıldı. Durum karşısında açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, törenin yapılacağı yerin asıl adının Atatürk Spor Salonu olduğunu, "Atatürk adı neden silindi bilmiyorum, ama Atatürk'ün bilinmediği, Atatürk'ün yok sayıldığı böyle bir açılışı doğru bulmuyoruz" dedi. 
 
Uşak'a gidecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada bir dizi ziyaret, toplu açılış ve temel atma törenine katılacak. Devlet Su İşleri tarafından İl merkezine asılan afişler ve dağıtılan broşürlerde törenin yapılacağı yer olarak Uşak Kapalı Spor Salonu yazıldı. Törenin yapılacağı yerin asıl adının Atatürk Kapalı Spor salonu olduğunu belirten CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, "Atatürk'ün adının silinmesi kabul edilemez bir durum. Atatürk'ün bilinmediği, Atatürk'ün yok sayıldığı böyle bir açılışı doğru bulmuyoruz. Ben bunu CHP İl Başkanı olarak protesto ediyorum" diye konuştu. 
 
Bakan Eroğlu'nun programı ile ilgili olarak bastırılan bir kitapçığın kendilerine ulaştığında durumu fark ettiklerini belirten Horasan, "'Uşak'ta 21 Tesis' isimli Devlet Su İşleri'nin bastırdığı 'Daha Fazla Hizmet Daha Kalkınmış Türkiye' başlıklı bir kitapçık geldi. Bizimde davet edildiğimiz törenin tarih ve adres bölümünde, 5 Nisan 2013 Cuma, saat 14.00, yer Uşak Kapalı Spor Salonu ibaresi yer alıyor. Ben Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde çalışmış birisi olarak, Uşak Kapalı Spor Salonu isminde bir salonumuz yok. Bir tek salonumuz var oda Atatürk Spor Salonu'dur" dedi. 


ATATÜRK'ÜN ADININ SİLİNMESİNİ ANLAYAMADIM 
 
Atatürk isminin Bakan Eroğlu'nun toplu açılış ve temel atma töreninin yapılacağı salon adından çıkarılmasını anlayamadığını ifade eden Horasan şunları kaydetti: "Spor Salonu'nda adı resmiyette var olan Atatürk sözcüğü, acaba AKP politikalarına uygun olarak, bilerek, bilinçli olarak Uşak halkının hafızasından silmek amacıyla mı çıkarıldı? Sayın bakanımıza bizde hoş geldin demek isterdik, ama Atatürk'ün kabul edilmediği, Atatürk'ün bilinmediği, Atatürk'ün yok sayıldığı böyle bir açılışı doğru bulmuyoruz. Ben bunu CHP İl Başkanı olarak protesto ediyorum. Atatürk, Cumhuriyeti kurmasaydı, şu anda bakanlık yapanlar oralarda olamayacaktı. Dolmabahçe Sarayı'nda bahçıvanlık bile babadan oğula geçiyordu. Orada bahçıvan bile olamazlardı. Şimdi her biri milletvekili oldu, bakan oldu, Başbakan oldu, Cumhurbaşkanı oldu. Buda bir tek insan sayesinde Atatürk sayesinde oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşı'nda canını veren o yürekli şehitlerimiz ve askerlerimizle biz bu Cumhuriyeti kurduk. Kurulduğundan bu yana da Atatürk ismi hafızalarımıza ve kentlerimizin en görkemli yerlerine çakıldı. Uşak'ta Atatürk'ün adını taşıyan spor salonunun adının sadece, Uşak Kapalı Spor Salonu olarak yazılmasını doğru bulmuyorum." 

HABERE YORUM KAT