ODTÜ'DEN AKİT GAZETESİNE

ODTÜ'DEN AKİT GAZETESİNE

Başbakan’a yaranma yarışı içerisindeki medya, iktidarın gözdesi olabilmek için neye saldıracağını şaşırdı. Yeni Akit gazetesinin 09 Ocak 2013 tarihli haberine göre ODTÜ’de öğrenciler terör estiriyor, farklı düşüncelere tahammül göstermiyor.

A+A-
ODTÜ Atatütk'çü Düşünce Topluluğu bir mesaj yayınladı. AKİT Gazetesine, hedef gösterdiği için bir de mesaj verdiler. İşte o mesaj.
AKİT ODTÜ’YÜ HEDEF GÖSTERDİ!
 
Önce Polis, Sonra Rektörler Şimdi de AKİT!
 
Başbakan Erdoğan’ın 18 Aralık günü okulumuza yaptığı ziyaretle birlikte ODTÜ bir anda Türkiye’nin gündemi haline geldi. Önce polis, dünya sıralamasında ilk 100’e girmiş bir üniversitenin öğrencilerine gaz bombaları yağdırdı. Ardından Erdoğan, kendi öğrencilerini destekleyen üniversite yönetimine ve öğretim elemanlarına tüm nefretini kustu. Başbakan’ın açıklamalarından güç alan iktidar yanlısı rektörler de ODTÜ’ye karşı saf tuttular. Bunlardan geri kalmayan kraldan çok kralcı medyanın ODTÜ’ye karşı karalama kampanyası ise devam ediyor.
 
 
 
Neye Saldıracaklarını Şaşırdılar!
 
Başbakan’a yaranma yarışı içerisindeki medya, iktidarın gözdesi olabilmek için neye saldıracağını şaşırdı. Yeni Akit gazetesinin 09 Ocak 2013 tarihli haberine göre ODTÜ’de öğrenciler terör estiriyor, farklı düşüncelere tahammül göstermiyor. Gazete, çağırdıkları konuklardan dolayı öğrenci topluluklarını militan gruplar; cinsel yönelimlerinden dolayı ise öğrencileri sapkın olarak nitelendiriyor.
 
Demokrasiden nasibini almamış bu sansürcü zihniyet Madımak’ı nasıl yaktıklarını, Türkan Saylan’a nasıl saldırdıklarını anlatan bizlere tahammül edemiyor. Farklı düşünceleri yok sayan AKP zihniyetinin medyadaki yansıması olan bu gerici gazete, topluluğumuzun yazdığı bildirilerle hükümeti eleştirmemizi bile kabullenemiyor.
 
Aynı gazete transfobik ve homofobik bir zihniyetle, ODTÜ içerisindeki homoseksüel ve transseksüellerin haklarını arayan ve savunan yapılara da saldırıyor. ODTÜ’deki dans topluluklarının faaliyetlerini bile cinsellikle bağdaştırıp, çağdaş bir sanat olan dansı eleştirerek gerici tutumlarını sergiliyorlar.
 
Biz AKİT’i Tanıyoruz!
 
Biz Akit gazetesini attığı manşet ve yazdığı yazılarla, aydınları hedef göstermesiyle tanıyoruz. Bundan önce Ahmet Taner Kışlalı, Türkan Saylan, Meral Okay ve Rakel Dink gibi insanları hedef alan gazete şimdi de yalan yanlış haberlerle ODTÜ’ye saldırıyor.
 
Kışlalı’nın da dediği gibi “kendi küçük dünyalarında büyük yanılgı yaşayan” bu gazeteye hatırlatırız:
 
ODTÜ’lüler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, bilime ve düşünceye katkıda bulunmaya, inandıklarını savunmaya, demokrasinin, özgürlüğün ve insan haklarının peşinden koşmaya ve bu gerici zihniyete karşı direnmeye sonuna kadar devam edecektir.
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.