Oda Tv Davasını Gazeteci Örgütleri de İzliyor

Oda Tv Davasını Gazeteci Örgütleri de İzliyor

Oda Tv Davası duruşması bugün !

A+A-
SİTEMİZ YAZARLARI DA YARGILANIYOR
Gazeteciler Soner yalçın, Nedim şener, Ahmet Şık ve yazarlarımız A. Mümtaz idil ve  Ayfer İklim Bayraktar''ın da yargılandığı Oda Tv davası bu gün devam edecek.
GAZETECİ ÖRGÜTLERİ ODA TV DAVASINI İZLİYOR
 93 meslek örgütünün oluşturduğu ve dönem başkanlığını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) yaptığı Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), bugün Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.00'da görülmeye devam edilecek olan Odatv davasının duruşmasını izleyecek.
Gazeteci Soner Yalçın, Nedim Şener, Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 13 kişinin yargılandığı Odatv davasının yarın 16. duruşması yapılacak. Duruşmayı Gazetecilere Özgürlük Platformu ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti adına TGC Başkan Vekili Turgay Olcayto, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş ve TGC Genel Saymanı Gülseren Ergezer Güver, Basın Enstitüsü Derneği Koordinatörü Yurdanur Atadan, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Başkanı Ercan İpekçi, Basın Konseyi Genel Sekreteri Avukat N. Kaan Karcılıoğlu, Türkiye Yayıncılar Birliği Kültür Yayıncıları Komisyonu Üyesi Hayri Erdoğan izleyecek.
GÖP (GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK PLATFORMU)

 
Gazetecilere Özgürlük Platformu kurulduğu 24 Ağustos 2010 tarihinden bu yana basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması, halkın haber alma hakkının sağlanması, gazetecilerin tutuksuz yargılanması, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Yasası ve Terörle Mücadele Kanunu'nda yer alan sorunlu maddelerin değiştirilmesi, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını talep ediyor. Gazetecilere Özgürlük Platformu başkanlığını ikişer aylık dönemlerle gazetecilik meslek örgütlerinin başkanları üstleniyor. Gazetecilere Özgürlük Platformu'nu oluşturan meslek örgütleri demokratik haklarını kullanarak, yürüyüşlerle, basın açıklamalarıyla, tutuklu gazetecileri cezaevinde ziyaret ederek ve yüzlerce gazeteci davasını düzenli olarak izleyerek konuyu Türk ve Dünya kamuoyunun gündeminde tutuyor.