Oda TV Davasın da Baykal Tanık Olacak mı?

Oda TV Davasın da Baykal Tanık Olacak mı?

Oda tv Davasın Tanık talepleri

A+A-
ODA TV DAVASINDA SÜRPRİZ TANIK TALEPLERİ
 

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında Deniz Baykal ve Sabih Kanadoğlu'nun da aralarında bulunduğu 16 kişinin tanık olarak dinlemesi talep edildi.
 
SİTEMİZ YAZARI DA YARGILANIYOR
Davada sitemiz Yazarı Ayfer İklim Bayraktar'da yargılanıyor. Davaya tanık olarak çağrılan CHP Milletvekili Deniz Baykal, ODA TV sanıklarının kendisine komplo kurduğunu iddia etmişti. Ancak Soner Yalçın'ın tahliyesinin ardından gelişen olaylarda, ikilinin arasında buzların eridiği konuşulmuştu. Bu nedenle Deniz Baykal'ın daha önce red ettiği tanıklığa bu sefer katılıp katılmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.
Gelişme ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz sitemiz köşe yazarı Ayfer İklim Bayraktar, " ODA TV davasında başlangıç ile şu anda gelinen noktalar arasında tam bir kargaşa var. Özellikle Deniz Baykal'ın ilk başlarda günlerce medyaya yaptığı açıklamalar ile, bu gün ki duruşu arasında çok ciddi fark var. Hala konuyla ilgili bir çok spekilasyon yapılıyor. Bu nedenle Baykal'ın tanık olarak dinlenmesi talebini çok yerinde buluyorum." şeklinde konuştu.
BAYKAL KATILIR MI ?
Oda Tv davası sürecinin başların da, Deniz Baykal sürekli kendine ve CHP Genel başkanlığı koltuğuna karşı bir komplo olduğunu bunun arkasında ise Oda tv sanıklarının bulunduğunu dile getirmişti. Deniz Baykal bu gün bu iddiaları konusunda artık ısrarcı görünmüyor. Adeta davanın bu kısmını kapatmaya çalışıyor. Bu nedenle Baykal'ın bu tanıklığı yapmaktan kaçınacağı büyük bir ihtimal olarak görünüyor. 

7 SAYFALIK TALEP DİLEKÇESİ
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Odatv davasının tutuksuz sanıkları Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, 7 sayfalık bir dilekçe sundu. Dilekçede Odatv'de yapılan aramalarda "Hocadan Notlar", "Soner Bey'den Gelen", "Kılıçdaroğlu'na destek zorunlu", "Sabri Uzun" ve "Hanefi" adlı belgelerin bulunduğu belirtildi. Bu belgelerde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, İstanbul Barosu Eski Başkanı Avukat Turgut Kazan, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Ergenekon sanıkları Mehmet Haberal ile Doğu Perinçek, Balyoz davası sanığı Çetin Doğan ile kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik'in de aralarında bulunduğu 16 kişinin tanık olarak dinlenilmesi talep edildi. Bu isimlerin tanık olarak dinlenilip dinlenilmeyeceğini İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi önümüzdeki günlerde karar verecek.
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.