Öcalan Ne Dedi?

Öcalan Ne Dedi?

Öcalan ne dedi?

A+A-
Öcalan ne dedi?
Ağabeyi Abdullah Öcalan'ı İmralı Adası'nda ziyaret eden Mehmet Öcalan, "Abdullah Öcalan, 'Süreç ilerleyecekse, ikinci görüşme gereklidir' dedi" dedi. 

BURSA
18.02.2013 17:31
 
 İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevindeki diğer mahkum yakınları İmralı’dan Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne döndü. 
 
Jandarmadaki işlemlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, aile görüşünü yaptıklarını ve görüşmede diğer konuların da gündeme geldiğini belirterek, “Bu süreç üzerine şunu diyebilirim: Sürecin ilerlemesi için en kısa dönemde eşbaşkanların bulunduğu bir heyetle oraya gidilmesi gerekiyor. Yoksa kamuoyuna veya Kandil gerekiyorsa Kandil’e, bu mesajlar kuşlarla gitmez. Eğer gidilirse insanlarla gidilir. Bir an önce bir heyetin ya eşbaşkanlar, ya bir heyetin oraya gitmesi çok gereklidir ve çok önemlidir. Fazla ayrıntılara girmek istemiyorum diye konuştu. 
 
İkinci heyetin gidişi bu hafta gerçekleşir mi sorusu üzerine Mehmet Öcalan, “Bilmiyorum. Bunu devlet bilir, hükümet bilir. Biz bu konuları bilemiyoruz. Biz aile hakkımızı kullandık görüşümüzü yaptık dedi.
 
Gazetecilerin, “Peki sizden bir mesaj iletmenizi istedi mi?ö sorusuna da Öcalan, “Eğer süreç ilerleyecekse ikinci bir görüşün olması gereklidir. Bazı mesajlar bazı yerlere gidecekse bu kuşlarla gitmez, insanlarla giderö dedi. 
 
EŞ BAŞKANLARIN GİTMESİ DAHA ÖNEMLİ
 
Öcalan, “Görüşmede ikinci ziyaret için bir isim söyledi mi?ö sorusu üzerine de şöyle konuştu: 
 
“İsimler konusuna girmedik ama gidilmesi gereken ve süreç ilerleyecekse eşbaşkanlar gidilirse daha demokratik halde tartışılır ve konuşulur. Yani herkes taktim olabilir. Belki belli bir heyetle gidilebilir. Ama eşbaşkanların gitmesi topluma göre daha önemli ve daha gereklidir. Herkesin bu sürece katkı sunması gereklidir. Mazerete gerek yok, iş yapmaya gerek var. Basın görevini yerine getirse bu süreçte daha faydalı olur
 
Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları daha sonra otomobille Gemlik’ten ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.