Müjdat Gezen Karakol çıkışında öyle bir şey söyledi ki

Müjdat Gezen Karakol çıkışında öyle bir şey söyledi ki

Metin Akpınar ile birlikte yaptıkları bir TV konuşmasında eleştiri sınırlarını aşma suçlaması ile soruşturma açılan ve haklarında adli kontrol şartı ile serbest kararı verilen Müjdat Gezen imza sonrası karakol çıkışında çok manidar bir cümle kurdu.

Katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan usta sanatçı Müjdat Gezen, bugün 4. İmzasını atmak üzere karakola geldi. Sözcü'nün haberine göre, İstanbul Barosuna kayıtlı bazı üyeler karakola imza atmak için gelen Müjdat Gezen'i yalnız bırakmadı.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLER SERBEST

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, Kadıköy Rıhtım Polis Merkezi’ne gelerek dördüncü imzasını attı. İstanbul Barosuna kayıtlı bir grup avukat Gezen’e destek vermek için karakola geldi.

İTİRAZ KABUL EDİLMEDİ

İmza attıktan sonra açıklamalarda bulunan Müjdat Gezen adli kontrol şartına yaptıkları itiraz hakkında şunları söyledi; “İtiraz kabul edilmedi. Şimdi burada İstanbul Barosu’ndan arkadaşlar var. Bir insan niye imza verir, yurt dışına kaçmasın, delilleri karartmasın diye. Delil ellerinde zaten. 

ÖYLE BİR ŞEY SÖYLEDİ Kİ

BEN KİMLERİN YURT DIŞINA KAÇACAĞINI BİLİYORUM AMA SÖYLEMEM

Delilde suç yok. Öteki de yurt dışına kaçmak. Ben kimlerin kaçacağını biliyorum ama söylemem. En son kaçacak herhalde benim. Onun için söylenecek bir şey yok yani. Bu konuda yasa çiğneniyor. Suçumun ne olduğu söylenmiyor. Suçu şöyle tarif ettiler en son. ‘Eleştiri sınırlarını aşmak.’ Eleştiri sınırını aşan bir kişi imza verir mi? Vermez. 

HİÇ BİR KANUNDA YERİ YOK AMA

Hiçbir kanunda hiçbir yasada yok. Ama artık bu ülkede yasaların çiğnenmesi alışılagelmiş bir şey olduğu için, biz de geliyoruz imza veriyoruz. Ama bu böyle gitmez.”

İlgili Haberler