Meteorolojiden Marmara ve İstanbul'a yağış uyarısı

Meteorolojiden Marmara ve İstanbul'a yağış uyarısı

Meteoroloji Bu gün Trakya üzerinden gelen yağışlı ve soğuk hava dalgası konusunda başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesini uyardı.

Meteoeorloji Marmara ve İstanbul için kritik bir uyarıda bulunarak bu bölgede yaşayan vatandaşlara sağanak yağmur yağışı uyarısında bulundu. İşte o açıklamadan başlıklar.

EDİRNE VE KIRIKKALE'DE BAŞLAYACAK 

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, Marmara Bölgesi'nde bugün hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Bölgenin parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçmesi, Edirne ve Kırklareli çevrelerinin aralıklı yağmurlu, geceden itibaren Tekirdağ çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Bölgenin doğusunda gece ve sabah yer yer sis ile pus hadisesi öngörülürken rüzgar güney ve güneybatı (lodos) yönlerden orta kuvvette esecek.

İSTANBUL İÇİN "YARINA DİKKAT" DENİLDİ

İstanbul'da ise cuma ve cumartesi günleri etkili olması beklenen yağışla birlikte hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor. İstanbul'da pazar günü parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı tahmin edilirken, yılın ilk günü olan pazartesi ise sis bekleniyor.

 

670x335-2-001.jpg

 

İlgili Haberler