METEOROLOJİ YİNE UYARDI; KAR GELİYOR

METEOROLOJİ YİNE UYARDI; KAR GELİYOR

Cuma günü Marmara'nın tamamı ve İç Ege ile Göller Yöresi'nde kar yağışı görülecek.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün, ülke genelinin parçalı, güney kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ'E YAĞMUR DİĞER BÖLGELERDE KAR GELİYOR

Yağışların; Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu' nun batısında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Türkiye, yarından itibaren yeniden yağışlı bir havanın etkisi altına girecek. Marmara ve Ege Bölgesi ile Akdeniz'de yağmur olarak görülecek yağışlar,İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bir kısmında kar olarak yere düşecek. Meteoroloji, kar görülecek bölgeleri buzlanma ve don olayına karşı uyardı.

MARMARA VE İSTANBUL'DA HAYAT FELÇ OLABİLİR

Cuma günü Marmara'nın tamamı ve İç Ege ile Göller Yöresi'nde kar yağışı görülecek. Trakya ve Güney Marmara ile İç Ege'deki yağışların 'yoğun kar' olarak görülmesi ve hayatı olumsuz şekilde etkilemesi bekleniyor. 

Meteoroloji, İstanbul için kar yağışının cuma günü başlamasını öngörüyor.

İstanbul'u cuma günü etkisi altına alması beklenen kar yağışı cumartesi günü de sürecek. Cumartesi günü başkent Ankara'da da kar yağışı bekleniyor. Anadolu'nun büyük bölümü cumartesi gününü kar yağışı altında geçirecek.

ANKARA BUZ KESECEK

Kar yağışı pazar günü de devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığının -3 dereceye kadar düşmesi beklenirken Ankara, -7'leri görecek.

Pazartesi günü Trakya ve Ege Bölgesi ile Akdeniz dışında kalan tüm bölgelerde kar yağışı bekleniyor.

İstanbul'da cuma günü etkisini göstermeye başlayacak olan kar yağışı üst üste dört gün sürdükten sonra salı günü de devam edecek.

İlgili Haberler