MELİH GÖKÇEK'İN CEMAAT PARSELLERİNİN BELGELERİ ORTAYA ÇIKTI

MELİH GÖKÇEK'İN CEMAAT PARSELLERİNİN BELGELERİ ORTAYA ÇIKTI

Bülent Arınç'ın "Anakra'yı Cemaate parsel parsel sattı" diyerek suçladığı, dönemin başbakanı Davutoğlu tarafından üzeri kapatılan parseller belgeleri ile açıklandı.

A+A-

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, AKP hükümetlerinin ve AKP'li belediyelerin Fethullah Gülen cemaatine ait okullara "parsel parsel" tahsis ettiği yerleri açıklamaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın " Destek verdim rabbim affetsin" dediği FETÖ Örgütüne, darbe sonrası nefret kusan Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek'in tahsis ettiği parseller teker teker ortaya çıkmaya başladı. Koltuğunu korumak uğruna cemaat desteği karşılığı verilen parsellerin listesi belgeleri ile böyle yayınlandı.

AKP'Lİ BELEDİYELERİN TAHSİSLERİ

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, AKP hükümetlerinin ve AKP'li belediyelerin Fethullah Gülen cemaatine ait okullara "parsel parsel" tahsis ettiği yerleri açıklamaya başladı.

ARINÇ İTİRAF ETMİŞ DAVUTOĞLU ÜSTÜNÜ KAPAMIŞTI

Geçmişte belediye ve bakanlıklar eliyle Gülen cemaatine aktarılan araziler çok tartışılmış, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, o zaman Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç’ın “Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” sözleri gündeme düşmüştü.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, AKP hükümetlerinin ve AKP'li belediyelerin Fethullah Gülen cemaatine ait okullara "parsel parsel" tahsis ettiği yerleri açıklamaya başladı.

BİRER BİRER AÇIKLANACAK

HKMO Ankara Şubesi tarafından yapılan açıklamada, Arınç'ın sözlerine atıfta bulunularak, Ankara'da “parsel parsel” cemaate peşkeş çekilen arazilerin birer birer açıklanacağı belirtildi.

İŞTE CEMAATE VERİLEN İKİ PARSEL

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu “şimdilik” iki “parsel”in yerini açıkladı.

İŞTE AÇIKLAMA

parsel1.jpg

1- Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 8409.00 metrekare alana sahip 7564 ada 1 parseldeki cemaate bağlı Özel Hasan Tanık Ortaokulu’nun arazisi, “Güncel tapu kayıtları”nda “Maliye hazinesine ait” bir “tarla” olarak gözükmektedir. Bu taşınmaz, Mayıs 2012 yılına kadar mahallelinin top oynadığı “ortak kullanım alanı” iken bugün cemaatin hizmetinde faaliyet yürüten bir özel okula “tahsis” edildiği görülmektedir.

MEB tarafından gerçekleştirilen bu tahsis sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır. “Darbe girişimi” sonrası mühürlenen bu okula, dolaysıyla Cemaat yapılanmasına izin veren yetkililerin ifadesi alınmalı deliller ışığında gerekli idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanmalıdır.

parsel2.jpg

 

2- Yine Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 2011 yılında inşaatına başlanan 5798 ada 1 parseldeki Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu yine Maliye Hazinesine ait bir parsel üzerindedir. Güncel tapu kayıtlarına göre 2157.00 metrekare alana sahip 5798 ada 1 parseldeki yurt, darbe girişiminin hemen ardından mühürlenmiştir.

 

parsel3.jpg

15 Temmuz 2016 tarihinde yüzlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği darbe girişiminin sorumluları olan bu örgüte nasıl oluyor da bu kadar rahat bir şekilde bu parseller tahsis edilebilmiştir?

Gerek 2011 yılında devletin ilgili organları tarafından tahsis edilen ve yapılaşması gerçekleştirilen bu parsel ile ilgili gerekse de bu yasadışı FETÖ’ye bugüne kadar merkezi ve yerel yönetimlerin yaptığı arazi, arsa ve bina tahsisleri ile buralara yasal olmayan süreçlerle yapılan binalara ilişkin açıklama yapılmalı, tahsis süreçleri sorgulanmalı, soruşturulmalı, idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanılmalıdır.

parsel_3.jpg

Genellikle aynı yıllarda başladığı görülen bu tahsislerin ancak merkezi bir politika ile yapılabileceğini düşünüyoruz. Parsel parsel açıklamalarımızın devam edeceğini belirtir, kamuoyuna saygı ile duyururuz.