MELİH GÖKÇEK'İ YALANLAYAN KANSER RAPORU

MELİH GÖKÇEK'İ YALANLAYAN KANSER RAPORU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "kansorejen değil " diyerek ruhsatsız yıktırıp taşıtarak tüm kente yaydığı 350 Ton asbestli malzeme olayında korkutan gerçek ortaya çıktı

A+A-

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, yayınlanan MTA raporu ile Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığının kanıtladığını bildirdi.

350 TON ABET MALZEME 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası yaptığı duyuruda Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün Raporu’nun da, Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığını kanıtladığını açıkladı.

350 ton asbestli malzeme olan Havagazı Fabrikası’nın hiçbir önlem alınmadan 25 Şubat’ta yıkılması sonrasında yüzey ölçümleri yaptırarak asbesti tespit ettiren ve konuyu yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası’nın çapraz sorgu için numuneleri gönderdikleri Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün raporu da ortaya çıktı. Rapor, asbestin varlığını ve çevreye yayıldığını kanıtladı.

PANELDE AÇIKLANDI 

Rapor dair ilk bilgi Hacettepe Üniversitesi ve Türk Toraks Derneği’nin düzenlediği ‘Kentsel Dönüşüm ve Asbest Tehlikesi’ başlıklı panelde açıklandı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası panelde MTA raporunun da Havagazı Fabrikası çevresinde asbestin varlığını ve çevreye yayıldığını tespit ettiğini bildirdi.

GÖKÇEK RAPORU ŞOKU 

Böylece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in asbestli yıkım yapmadığına dair ifadelerinin doğru olmadığının iki raporla bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu vurgulayan meslek odaları, MTA raporunun uzman değerlendirmeleriyle detaylı bir şekilde kamuoyuna açıklanacağını kaydetti.  

25 Şubat’ta asbest yönetmeliğine aykırı bir şekilde halkın sağlığını tehdit ederek yıkım gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunan meslek odaları MTA raporunu da mahkemeye sunacaklarını bildirdi. 

33 FOTOĞRAFLA MELİH GÖKÇEK'İN ANKARA'SI!

33 FOTOĞRAFLA MELİH GÖKÇEK'İN ANKARA'SI!

Ankara'nın Bugları ( https://www.facebook.com/AnkaraninBuglari/ ) Ankara'dan çıkmış mizahla sosyal mesajı birlikte veren en iyi işlerden birisi. Facebook üzerinden oluşturudukları takipçiler ile birlikte Ankara'daki aklın almayacağı gariplikleri fotoğrafl

İşte Medyanın yayınlamadığı Melih Gökçek rezaleti

İşte Medyanın yayınlamadığı Melih Gökçek rezaleti

Türkiye'nin Başkenti Ankara'nın bir caddesinden sel görüntüleri.

İlgili Haberler