Marmara'da bir deprem daha

Marmara'da bir deprem daha

Geçtiğimiz günlerde Yalova'da meydana gelen ve korkutan deprem için 5 gün önce Jeoloji Mühendisleri Odasının uyarısı ardından Marmara'da yeni bir deprem daha meydana geldi.

Marmara Denizinde 3.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

SADECE 8 KM YERİN ALTINDA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 04.55'te büyüklüğü 3.0 olan bir sarsıntı meydana geldi. Depremin 8.31 kilometre derinlikte oluştuğu belirtildi.

17 AĞUSTOS DEPREMİ GÖSTERE GÖSTERE GELİYOR

007-001.jpg

5 GÜN ÖNCE UZMANLAR UYARMIŞTI

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er, 30 Kasım tarihinde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki Yalova-Çınarcık merkezli depremin ardından beklenen depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Er, "Yalova'da olan 4.1 büyüklüğündeki deprem aslında münferit bir depremdir. Ancak bu deprem o bölgedeki faylarda bir rahatlamaya neden olmamıştır" dedi. Deprem bölgesindeki gerilimin bir başka bölgeye taşındığına dikkat çeken Er, "Bu taşınma yeni bölgedeki gerilimi arttırdı. 4.1 büyüklüğündeki bir deprem hiçbir depremin öncüsü veya artçısı değildir, bu depremi bir uyarı niteliğinde düşünmemiz lazım" dedi.

İlgili Haberler