Kuran Parçalama İddiası Aydınlatılsın

Kuran Parçalama İddiası Aydınlatılsın

ABD'li askerlerin 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'ndaki camiye girip zarar verdikleri ve Kuran'ı Kerim'leri parçaladıkları iddiaları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

A+A-
'İncirlik'teki skandal iddia aydınlatılsın'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İncirlik Üssü'nde yılbaşı gecesi ABD'li askerlerin 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'ndaki camiye girip zarar verdikleri ve Kuran'ı Kerim'leri parçaladıkları iddiaları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 
 
BAHÇELİ: ADANA İNCİRLİK ÜSSÜ'NDEKİ SKANDAL İDDİA VAKİT KAYBEDİLMEDEN VUZUHA ERDİRİLMELİ
 
 
 
Bahçeli açıklamasında, "Her şeyden önce bu vahim iddianın ne kadar doğru olup olmadığı araştırılmalı ve aziz milletimizle paylaşılmalıdır. Geçtiğimiz yıl Afganistan'daki Bagram Hava Üssün'de Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'e çirkin ve alçakça tutumları da sıcaklığını kaybetmemiştir. Bilinmelidir ki, Türkiye ne Irak, ne de Afganistan'dır. Adana İncirlik Üssü'ndeki skandal iddianın vakit kaybedilmeden vuzuha erdirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılması gerekmektedir" dedi.
 
Bahçeli, "Adana İncirlik Hava Üssü'nde bir grup kendini bilmez ABD askerinin kutsal değerlerimize saldırdığına dönük iddialar kamuoyuna yansımıştır. Nitekim İncirlik Üssü'ndeki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda bulunan bir camimize yılbaşı gecesi giren bazı ABD askerlerinin, ahşap minberi yıkıp camları kırdıkları, arkasından da yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'i yırttıkları yerel ve ulusal medyada yer bulmuştur. Her şeyden önce bu vahim iddianın ne kadar doğru olup olmadığı araştırılmalı ve aziz milletimizle paylaşılmalıdır" dedi.
 
Bahçeli, "Bu saygısız, ölçüsüz ve düşmanca tavırların netleşmesi halinde ise sorumlular kim olursa olsun haklarında adli ve idari cezalar tam olarak tatbik edilmelidir.Mukaddes değerlerimize el uzatan ahlaksızların, hakaret eden şuursuzların yaptıkları elbette yanlarına bırakılmamalıdır. ABD askerlerinin farklı ülkelerdeki disiplinsiz, kurallara riayet etmeyen ve haddi aşan davranışları fazlasıyla bilinmektedir. Irak işgali sırasında kutlu dinimiz İslam'a ve değerlerine yönelik edep ve hayâ dışı muameleleri hala hafızlarından silinmemiştir. Geçtiğimiz yıl Afganistan'daki Bagram Hava Üssün'de Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'e çirkin ve alçakça tutumları da sıcaklığını kaybetmemiştir. Bilinmelidir ki, Türkiye ne Irak, ne de Afganistan'dır" dedi. 
 
Bahçeli, "Türk milleti milli ve manevi kıymetlerine yapılacak her türlü tahammülsüz ve düşmanca eğilimleri karşılıksız bırakmayacak kadar uyanık, şuurlu ve azim doludur. Bu itibarla Adana İncirlik Üssü'ndeki skandal iddianın vakit kaybedilmeden vuzuha erdirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılması gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi konuyu yakından ve pürdikkat takip edecek, ihmal ve kayıtsızlığa yeltenenlere fırsat vermeyecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.