Köpeğe 12 el ateş edip kahkahalar attılar!

Köpeğe 12 el ateş edip kahkahalar attılar!

Bursa'da iki arkadaşın köpeğe tabancayla ateş ederken çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

A+A-

Bursa'da iki arkadaşın köpeğe tabancayla ateş ederken çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Görüntülerde, iki zanlıdan biri belindeki tabancayla yerde yatan köpeğe 12 el ateş ederken, kahkahalar atarak olay yerinden uzaklaşıyorlar

Bursa’da iki kişinin bir köpeğe tabancayla ateş ederken cep telefonuyla kaydedip sosyal medyada paylaştıkları o anlar hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Görüntüleri paylaşan kişi hakkında EGM’ye ihbarda bulunan hayvanseverler olayın faillerinin bir an önce cezalandırılmasını istedi.
 
KÖPEK CANINI KURTARMAYI BAŞARDI


Osmangazi ilçesindeki bir meyve bahçesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, silahlı 2 kişiden biri belindeki silahı çıkarıp ağaçların arasından 20 metre ileride yerde yatan köpeğe doğru ateş etmeye başlıyor. Arka arkaya 12 el silah sesi duyulurken, yanındaki kişi ise bu anları cep telefonuyla kaydediyor. Köpek silah sesinden korkup kaçarken iki arkadaş gülerek olay yerinden ayrılıyor.
 

İHBAR VE ŞİKAYET YAĞDI


Kaydedilen bu görüntülerin E.U. isimli kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından harekete geçen hayvanseverler, olayın failleri hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ihbar maili atıp şikayetçi oldu.

Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği'nden (SOHAYKO) yapılan açıklamada paylaşım sitesi üzerinden derneklerine gelen ihbarda isminin E.U. olduğu belirlenen kişinin köpeğe ateş etmesinin infiale yol açtığı belirtildi.
 
AKIL SAĞLIKLARININ YERİNDE OLUP OLMADIĞI TESPİT EDİLMELİDİR


Dernek adına konuşan E. Yasin Yılmaz konuyla alakalı olarak gerekli kurumlara şikayette bulunduklarını söyledi. Yılmaz, "Bu videoda izlediğimiz şiddet dürtüsü bugün bir sokak hayvanına karşı uygulanmış olabilir ancak bu kişilerin tespit edilerek psikolojik ve psikiyatri testlerinden ve uzman kontrollerinden geçirilerek akıl sağlıklarının  yerinde olup olmadığı tespit edilmelidir. Biz artık Türkiye’de böyle vakalar görmek istemiyoruz. Köpeğin akıbeti belli değil, sağlık durumunun nasıl olduğunu araştırıyoruz. Bursa Valimizden ricamız bu şahısın tespit edilerek en kısa sürede cezalandırılmasını umut ediyoruz. Bu tip olayları gören vatandaşların bu kişileri ilgili kurumlara ve derneklere mutlak suretle şikayet etmelerini bekliyoruz" dedi.

 

posta

 

Arabistan Uçağı İçinden İnanılmaz Görüntüler

Arabistan Uçağı İçinden İnanılmaz Görüntüler

Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler Arap yolcuların taşındığı bir uçağın içinde çekilmiş.

KADINLAR ÖYLE BİR "HAYIR " VİDEOSU YAYINLADILAR Kİ?

KADINLAR ÖYLE BİR "HAYIR " VİDEOSU YAYINLADILAR Kİ?

Referanduma çok az bir süre kalmışken tarafların sosyal medya paylaşımları renkli hale gelmeye başlandı.

İlgili Haberler