KILIÇDAROĞLU'NDAN CANLI YAYINDA KARDEŞE AĞIR SUÇLAMA

KILIÇDAROĞLU'NDAN CANLI YAYINDA KARDEŞE AĞIR SUÇLAMA

Didim'de iki yüksek bina var bunların yıkılması lazım. O binaların sahipleri parayla insan satın alıp bize saldırtmanın yollarını arıyorlar. Cebine para koyup çık şunu yap diyorlar

A+A-

CHP kulislerine deprem gibi düşen Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin Erdoğan'a destek verme eylemleri konusu bir türlü açıklığa kavuşmamıştı. CHP'de büyük rahatsızlık yaratan ve CHP'yi Gülen cemaati etkisendiymiş gibi bir algı yaratan olayı Kılıçdaroğlu nihayet bir açıklık getirdi.

CHP'DE RAHATSIZLIK YARATIYORDU

Konuya bu güne kadar bir açıklık getirilmemesi CHP'de rahatsızlık yaratıyordu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuya ilşkin ayrıntıları ilkkez bu gün açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına göre kardeşine bunları  para karşılığı yaptırtıyorlar. İşte o açıklamaya ilişkin detaylar.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

KARDEŞİ PARTİDEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

Kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkında yaptığı açıklamalar sorulan Kılıçdaroğlu, kardeşinin partiden ihraç edilme sebebini de açıkladı.

ÇOCUK DEĞİL

Kılıçdaroğlu, ''Kardeşim küçük bir çocuk değil illa benim siyasi görüşümü desteklemesi gibi bir durum yok. Ama bizim bir belediyemiz Didim Belediyesi Didim'e olağanüstü hizmetler veriyor. Didim'de iki yüksek bina var bunların yıkılması lazım. O binaların sahipleri parayla insan satın alıp bize saldırtmanın yollarını arıyorlar. Cebine para koyup çık şunu yap diyorlar. Onların etrafındaki insanlara bakın göreceksiniz o müteahhidin yandaşları'' dedi.

PARA KARŞILIĞI MI YAPTI

CHP Lideri, Arpat'ın ''Kardeşinize de o insanlar tarafından para verildiğini mi söylüyorsunuz?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Benim ne söylediğimi siz de anladınız herkes de anladı. O nedenle belediye başkanıma bir daha sadece o değil soyadı Kılıçdaroğlu olan kim olursa olsun yakın uzak akrabam bir belediyeye gidip çıkar amaçlı bir öneri götürüp veya bana şunu verin dediği anda kapının önüne koyun dedim.

Benim düşüncelerimi benim kardeşim beğenmeyebilir ama birisi cebine para koydu ve çık bunu söyle dedi ve söylediyse kimse kusura bakmasın alır kapının önüne koyarız. Bunun kardeşlikle ilgisi yoktur bunun temeline ahlak yatar.''

'DAYATMA KÜLTÜRÜYLE ANAYASA YAPILMAZ'

CHP Lideri, AKP ile MHP'nin uzlaştığı, ''Partili cumhurbaşkanlığı'' sistemini de içeren anayasa değişikliği teklifi içinse ''Anayasalar bir partinin mutfağında hazırlanmaz. Yapılan bir rejim değişikliğidir sistem değil. Bu ülkenin 140 yıllık parlamenter sistem geleneği var. Burada aksayan yönler var ve düzeltilebilir'' şeklinde konuştu.

''Cumhurbaşkanlığı devletin sigortasıdır. Bir evde sigorta atarsa karanlıkta kalırız'' diyen Kemal Kılıçdaroğlu, ''Dayatma kültürüyle anayasa yapılmaz. Oturdular iki parti anlaştılar anayasa yapacağız millete anlatacağız. Dünyanın hangi ülkesinde OHAL olan bir ülkede anayasa değişiyor?'' ifadelerini kullandı.