KILIÇDAROĞLU'NDAN 2 KRİTİK ELÇİ SUİKASTI SORUSU

KILIÇDAROĞLU'NDAN 2 KRİTİK ELÇİ SUİKASTI SORUSU

Kılıçdaroğlu'ndan AKP iktidarına Rus Elçi suikastına ilişkin 2 kritik soru.

A+A-

Partisinin gurup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu Yeni Aanayasa ve Erdoğan'ın başkanlık düzenlemesine değindi. Gündemde ki Rus Büyükelçi suikastı konusunda iktidara 2 soru yönelten Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

NEREYE GİDİYOR BU ÜLKE

Hepimiz Türkiye'nin geleceğinden kaygı duyuyoruz. Nereye gidiyor bu ülke. Eğer çocuklarımıza daha iyi bir ülke bırakacaksak, bu soruyu sormak zorundayız Türkiye yönetilmiyor. Bu ülkenin istihbaratı yok mu? Devlet yok mu?

TERÖRLE MÜCADELE

İstihparatı çökmüş bir ülkede terörle mücadele edilmez. Terörle mücadelede en önemli nokta terörün finans kaynağını kesmektir. Nereden besleniyor diye sorulmalı. Terörle mücadelede dış politikaya da önem vermek lazım. Komşunuzda yangın varsa bir bidon benzinle giderseniz terörü önleyemezsiniz.

İMRALI'DA MASA KURDUNUZ

İmralıda masa kurdunuz. 'Bu yolla terör önlenmez' dedik. Bu Ankara'daki beylerin çocukları mı ölüyor? Hiçbirinin çocuğ askere gitmiyor. Böyle bir devlet olmaz. 14 yılda ülkeyi terör batağına koyacaksın. Nasıl oluyor bunlar. Yüzlerce insanımız hayatını kaybetti. 

20 TEMMUZ'DAN SONRA 843 GÜVENLİK MENSUBU ŞEHİT OLDU

20 Temmuz'dan buyana 843 güvenlik görevlimiz şehit oldu. Peki bu işin sorumlusu kim, bakkal mı, manav mı? Yeri geliyor havuz medyası CHP'yi suçluyor. 14 yıldır ülkeyi kim önetiyor. Allah akıl fikir versin. 

RUS BÜYÜKELÇİSİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

Bakın dün akşam Rusya Büyükelçisi hain bir saldırıyla öldürülmesi Türkiye'ye tyakışmıyor. Bu saldırıyı yapan kişinin polis olması üzerinde durmamız gerek bir konu. 

KİM AZMETTİRDİ

Bu kişinin öldürülmesi üzerinde durulacak başka bir soru. Kim azmettirdi, eline silahı kim verdi? Arkasında duruyor, yere düşünce de ateşi ediyor. 

Hükümete de sesleniyorum bunun arkasında kim var ortaya çıkarın. 

RUS ELÇİNİN ÖLDÜRÜLMESİNİ BBC NASIL DUYURDU

(Hüsnü Mahallinin tutuklanması) Siyasi iktidarın buyruğunu yerine getirenlere yargıç denmez.Dünyada en çok hapiste gazetecisi olan ülkeyiz. Biz bunları tartışıyoruz. Bunların tek derdi birisini başkan yapmak. Bunların başka derdi yok.

2016'DA ÜÇ DARBE OLDU

2016 yılında 3 darbe oldu. Mayıs 2016. Davutoğlu, elinden istifa dilekçesi alındı, kapının önüne koyuldu. bir kişi Saray'a çağırıyor, istifa edeceksin dsiyorlar. Bu mudur demokrasi.
15 Temmuz darbe girişimi.. Hep birlkte mücadele ettiğimiz için başarıya ulaşmadı. Birisi darbe girşimi için Allah'ın lütfu dedi.

20 Temmuz'da 3. darbe girişiömi başladı. OHAL ilan edildi. Meclis devre dışı bırakıldı. On binlerce memurun işine son verdiler, açığa aldılar. 100 yıllık kurumları kapattılar. Gayrı milli bir sürecin içine soktular Türkiye'yi.

DİKTA REJİMİ GETİRİYORLAR
Her darbeci geleceğin garantiye almak ister. 20 Temmuz darbesinden sonra başkanlıkla 20 Temmuz darbecileri teminat altına alınıyorlar. diyorlarki başkanlık getiriyoruz diyorlar. Yapılan bal gibi rejim değişikliğdir. Dikta yönetimine uygun bir rejim getiriyorlar. Her şey bir kişlini iki dudağına bağlı. Diktatöre bağlı her şey. Neden Meclis'i dikta yönetimine teslim ediyorsunuz?

"BAHÇELİ'YE SATTILAR"

Seçim propagandalarına katılıyor ama yargıyı da ben kontrol edeceğim diyor. Yargıtayın 15 üyesinden 12'sini ben atayacağım diyor. Diğerlerini de Meclis'te çoğunluğunu oluşturduğu kendi vekilleri belirleyecek. Sonra yargı bağımsızdır diye bize satacaklar. Bahçeli'ye sattılar ama bize satamazlar! Vatandaşın çıkarını hiçbir siyasi ayrım yapmadan savunmak zorundayız.

Şimdi tarihi de, Meclis'in nasıl kurulduğunu önemini unuttuk. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu unuttuk bir diktatöre Meclis'i fesh etme yetkisi vereceğiz! Vermeyeceğiz arkadaşım vermeyeceğiz!

Meclis'în feshetme yetkisi de yetmiyor, kararname yetkisi de istiyor. Kim müsteşar olacak, kim genel müdür olacak hepsini o belirleyecek. İzin vermeyeceğiz arkadaşlar

İŞTE HİLELİ GIDA ÜRETEN 96 FİRMA VE MARKA 

670.jpg