KILIÇDAROĞLU HABERLERİ NEDEN OKUNMAZ

KILIÇDAROĞLU HABERLERİ NEDEN OKUNMAZ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu sık sık "Medyanın kendisine yer vermediğinden" bahsederek şikayet eder. Peki yer verilen haberler okunur mu?

A+A-

 

CHP Bünyesinde en çok gazeteci milletvekili bulunduran partidir. Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların içerisinden gazeteciler bir başlık bulup çıkartmakta zorlanırlar.

HEP ŞİKAYET EDER AMA

Kılıçdaroğlu ise sık sık medyada kendisine çok az yer verildiği konusunda şikayet eder. Oysa medya Kılıçdaroğlu'nun neredeyse hiç bir açıklamasını atlamaz. Ama yaptığı açıklamaların içi dolu olmasına rağmen okur ile bir türlü buluşamaz. Çünkü CHP'nin doğru düzgün bir "Medya hedef planı" yoktur. Haber metinleri karma karışık, Kılıçdaroğlu'nun konuşması daldan dala atlar durur. Okur CHP haberlerini okurken hangi mesajı aklında tutacak bilemez. Sizce biz bu habere ahngi başlığı koysak okunurdu ?

GAZETECİ ÇOK AMA MEDYA STRATEJİSİ YOK

 Açıklamalar o kadar "her telden çalar ki" içerisinden nasıl bir başlık çıkartılıp vitrine koyulacak, editörler bir türlü karar veremez. Okuyucu da hedefi net olmayan stratejisi eksik bu haberleri tüketmez. İşte en çok gazeteci milletvekili bulunan partinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Odatv'de yer alan bir haber.

RAKI KONUSUNU YILLAR ÖNCE ERDOĞAN GÜNDEME GETİRMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teşkilatların CHP’ye oy çıkmayan mahallelerde daha fazla çalışma yürütmesini isteyerek “Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... Ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok" dedi ve teşkilatı uyardı.

BAHÇELİ'YE GÖNDERME

Parti örgütünü MHP’yle başkanlık sistemi konusunda tartışmaya girmemeleri konusunda da uyaran Kılıçdaroğlu, “Bahçeli, bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’ten Rıfat Başaran'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu 81 il başkanıyla Trabzon’da bir araya geldiği basına kapalı gerçekleşen toplantıda özetle şunları söyledi:

BAŞKANLIĞA KARŞIYIZ

“MHP’yi hedef almamıza gerek yok. Bir kavgaya, özel karşıtlığa gerek yok. Zaten Bahçeli bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Benim gördüğümü Bahçeli de görüyordur. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız, bu kadar.

BAHÇELİ KONUSUNDA HALA ŞÜPHELERİM VAR

Başkanlığa neden karşı olduğumuzu açıklamamız lazım. Ayrıntıya niye girmiyoruz, çünkü ortada bir metin yok. Metin çıktıktan sonra elbette söyleyeceğiz. Onların önerdiği sisteme Bahçeli’nin ‘evet’ diyeceği konusunda hâlâ şüphelerim var. ‘Evet’ demeyebilir. Net ortaya bir tablo çıkmadan kendi kendimize bağırmanın, çağırmanın anlamı yok. Erdoğan’a güvenmiyorum, amacı farklı. Onun Türkiye’nin bekasına inandığını da sanmıyorum, tek derdi var koltuk. Binali Bey de şu an Başbakan değil, hiçbir fonksiyonu yok.

HDP'YE DESTEK MESELESİ

HDP ile bizi yan yana göstermek için özel bir çaba var. Tutuklu milletvekilleri ile ilgili HDP sözcüğünü kullanmadım, Parti Meclisi bildirisinde de yok. İzmir’de, ‘Seçimle gelen seçimle gider’ dedim. ‘Seçimle gelen darbeyle gider’ mi deseydim? O zaman 15 Temmuz’da niye sokaklara döküldük? Bununla ilgili Anayasa Mahkemesi kararı var, o karara dayanarak söylüyoruz.

TEŞKİLATA FIRÇA; RAKILARI AÇIYORUZ...

Kılıçdaroğlu, örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün düzenlediği 5. İl Başkanları toplantısında teşkilatların CHP’ye oy çıkmayan mahallelerde daha fazla çalışma yürütmesini istedi. Kılıçdaroğlu, “En büyük zaafımız bunu yapmıyoruz. Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... Ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok. Elbette içki içilir ama Türkiye’nin geleceğini de düşünmemiz lazım” diyerek partilileri uyardı.