Kılıçdaroğlu, “geleceği Kur” Festivalinde Gençlere Seslendi: “bir Diktatörü Yolcu Etmeye Hazır Mısınız?”

Kılıçdaroğlu, “geleceği Kur” Festivalinde Gençlere Seslendi: “bir Diktatörü Yolcu Etmeye Hazır Mısınız?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “418 milyar doları tahsil etmek için, birilerinin kayığına asla binmeyeceğiz. Birilerinin sözünü asla dinlemeyeceğiz ve bunun için güveneceğim alanlar gerekiyor. Güveneceğim kişiler gerekiyor, en büyük güvencem bu ülkenin gençleri sizlersiniz. Sizin hakkınız olan parayı alacağız o parayı size teslim edeceğiz. Sevgili gençler şundan emin olun, baskılar var biliyorum, tehditler var biliyorum ama Bay Kemal bir saniye bile bir milim bile geri adım atmayacaktır. Onların tehd

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “418 milyar doları tahsil etmek için, birilerinin kayığına asla binmeyeceğiz. Birilerinin sözünü asla dinlemeyeceğiz ve bunun için güveneceğim alanlar gerekiyor. Güveneceğim kişiler gerekiyor, en büyük güvencem bu ülkenin gençleri sizlersiniz. Sizin hakkınız olan parayı alacağız o parayı size teslim edeceğiz. Sevgili gençler şundan emin olun, baskılar var biliyorum, tehditler var biliyorum ama Bay Kemal bir saniye bile bir milim bile geri adım atmayacaktır. Onların tehditleri bizi yıldıramaz. Bir diktatörü yolcu etmeye hazır mısınız?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde ‘Geleceği Kur’ başlığıyla düzenlenen Gençlik Festivali’nde gençlere seslendi. Kılıçdaroğlu, sahneye çıkarken, tribünlerdeki gençler, “Ben Kemal, geliyorum” pankartı açtı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“BİZİM MÜCADELEMİZ ADALET MÜCADELESİDİR”

“Evet gençler. Gençlik Kolları Genel Başkanımızı dinlediniz. Size vaatleri var. Hiç endişe etmeyin o vaatlerin tamamını ama tamamını hayata geçireceğim. Söz veriyorum sizlere. Diyeceksiniz ki, ‘parayı nereden bulacaksın?’ Öyle değil mi? Hiç endişe etmeyin, devleti soyan 418 milyar doları iç edenlerden her santimini tahsil edeceğim, her santimini alacağım. O para sizin paranız, o para doğmamış bebeklerin parası, o parayı alacağım gençlere adayacağım. Size vereceğim o parayı. O parayı almak için ve gençliğe vermek için mücadele yolu açıktır. Mücadele edeceğiz ama bizim mücadelemiz onların mücadelesi gibi değil. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, adalet mücadelesidir, gençliğin hakkını teslim etme mücadelesidir.

ONLARIN BEŞLİÇETELERİ BİZİ YILDIRAMAZ”

418 milyar doları tahsil etmek için, birilerinin kayığına asla binmeyeceğiz. Birilerinin sözünü asla dinlemeyeceğiz ve bunun için güveneceğim kişiler gerekiyor, en büyük güvencem bu ülkenin gençleri sizlersiniz. Sizin hakkınız olan parayı alacağız o parayı size teslim edeceğiz. Sevgili gençler şundan emin olun, baskılar var biliyorum, tehditler var biliyorum ama Bay Kemal bir saniye bile, bir milim bile geri adım atmayacaktır.

Onların tehditleri bizi yıldıramaz. Onların baskıları bizi yıldıramaz, onların beşli çeteleri bizi yıldıramaz, onların paramiliter güçleri bizi yıldıramaz. Onların SADAT’ları sizi yıldıramaz. Çünkü en büyük güvencemiz bu ülkenin gençleri yani sizlersiniz.

“DEMOKRATİK YOLLARLA OTORİTER BİR YÖNETİME HEP BİRLİKTE SON VERECEĞİZ”

Evet iktidar. İktidara gitmenin yolu çalışmaktır, mücadele etmektir, sandığa gitmektir, oy kullanmaktır ve Cumhuriyet tarihine bir destan yazmaktır. Bir diktatörü demokratik yollarla yolcu etmektir. Bir diktatörü yolcu etmeye hazır mısınız? Sandığa gidecek misiniz? Oy kullanacak mısınız?

Hiç endişe etmeyin bunu yaptığınız andan itibaren dünya siyaset tarihine güzel bir armağan bırakacaksınız. ‘Türkiye’de gençler demokratik yollarla otoriter bir yönetime son verdiler’ diye tarih yazacaktır. Bu tarih sizin tarihiniz olacaktır. Bu tarih gençlerin tarihi olacaktır ve tarihe düştüğünüz not bütün dünyada gençler tarafından örnek alınacaktır. O nedenle sizin yaptığınız başarı, gerçekleştireceğiniz başarı dünya gençliğine de örnek olacaktır. Demokratik yollarla otoriter bir yönetime hep birlikte son vereceğiz.

“BU SALONDAKİ BİNLERCE BAY KEMAL’E GÜVENİYORUM”

Baskılar gelecek biliyorum, tehditler gelecek biliyorum. Ama bu salonda binlerce Bay Kemal var. Ben bu salondaki binlerce Bay Kemal’e güveniyorum. Birlikte mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz az önce de ifade ettim; hak mücadelesidir, bizim mücadelemiz güzel bir Türkiye mücadelesidir. Bizim mücadelemiz kadın erkek eşitliği mücadelesidir. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir ve bizim mücadelemiz saygın bir devlet mücadelesidir. Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir. Bizim mücadelemiz baskılara boyun eğmeme mücadelesidir.

“13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANIMIZ ÇANKAYA’DA OTURACAK, SARAYLARDA DEĞİL”

Bir şeyi sakın unutmayın, iktidarın gitmesini istiyorsanız sandığa gideceksiniz oy kullanacaksınız ve biz tarihe ender bir miras bırakacağız. Baskıcı bir yönetimi, otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştirmiş olacağız. Dünya siyaset tarihine miras bırakan siz gençler olacaksınız.

Burası saray değil biliyorsunuz. BurasıÇankaya, 13. Cumhurbaşkanımız Çankaya’da oturacak saraylarda değil. Bu ülkeye adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz. Bundan emin olun. Bu mücadeleyi ya vereceğiz ya vereceğiz. Tarihe notu ya düşüreceğiz ya düşüreceğiz. Beraber yapacağız, birlikte yapacağız. Azimle yapacağız, kararlılıkla yapacağız, kesinlikle tuttuğumuzu koparacağız. Birlikteliğinizi asla kaybetmeyin ve kucaklaşın ve dost olun, inadına beraber inadına birlikte olacağız. Bunu yaptığımız zaman güzel bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Onun için diyoruz; Gençler iktidar, mutlaka ama mutlaka iktidar. Demokrasi için iktidar, adalet için iktidar. İktidar, iktidar…”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı