KATİL POLİSİN ANNESİ KONUŞTU

KATİL POLİSİN ANNESİ KONUŞTU

Ankara'da Rus Büyüklçi karlov'u öldüren Polis Altıntaş'ın gizemli geçmişi giderek netleşiyor. İşte anne ve babasının ifadeleri

A+A-


Rus Büyükelçi Karlovu "tekbir" getirerek vurduktan sonra El Nusra sloganları atan Polis Mevlüt Mert Altıntaş hakkında bilgiler netleşiyor. Cemaat okullarında ve dersanelerinde okuduğu ileri sürülen Altıntaş'ın anne ve babası bu iddiaların doğru olmadığını ileri sürdüler. 

POLİS OKULU ARKADAŞININ ETKİSİNDE ÇOK KALDI

Polis okulunda bir arkadaşından çok etkilendiğini ve aynı evde kaldıklarını söyleyen anne baba, çocuklarının bu arkadaşlıktan sonra çok değiştiğini ve ibadete yöneldiğini anlattılar.

ANNESİ VE BABASININ İFADELERİ

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi Hamdiye Altıntaş ve babası Esrafil Altıntaş'ın ifadelerinin ayrıntıları ortaya çıktı.

DERSANEYE GİTMEDİ

Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi, oğlunun dershaneye gitmediğini söyledi. Medyada, Altıntaş'ın Cemaat'e ait Körfez Dershanesi'ne gittiği iddiaları yer almıştı.

Baba Altıntaş, oğlunun Ankara'daki ev arkadaşı Sercan B. ile yakınlaştıktan sonra davranışlarında değişiklik yaşandığını söyledi.

2 GÜNDE BİR ARARDI

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade veren ve olay günü oğluyla konuştuğunu ifade eden baba Esrafil Altıntaş, "Bugün çalışıyor musun diye sorduğumda bana izinli olduğunu, çarşıda gezdiğini, yemek yiyeceğini söyledi. 

AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZ

Kendisi annesini ve beni her gün olmasa da 2 günde bir arardı. Dolayısıyla, bu arama da öylesine bir konuşmaydı. Konuşmasında anormal bir durum söz konusu değildi. 

Benim oğlumun böyle bir olayı yapması aklımın ucundan bile geçmez. Hala onun yaptığına inanmıyorum. Benim oğlum böyle bir şey yapmaz" dedi.

"POLİS OLDUKTAN SONRA İBADETLERİNE DAHA DÜŞKÜN OLMAYA BAŞLADI"

Oğlunun İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'nu kazandıktan sonra Sercan B. isimli öğrenciyle samimiyet kurduğunu dile getiren baba Altıntaş, "Benim bildiğim kadarıyla herhangi bir terör örgütüne, bir cemaate veya dini gruba mensup değildir. 

POLİS OLDUKTAN SONRA İBADETLERİNE DAHA DÜŞKÜN HALE GELDİ

Ancak polis olduktan sonra ibadetlerine daha düşkün olmaya, içine kapanmaya ve sessizleşmeye başladı. İzmir'de polis okulunda okuduğu esnada en samimi arkadaşı Sercan B. isimli şahıstı. 

ARKADAŞI YÜZÜNDEN ANKARAYI İSTEDİ

Hatta polis okulundan mezun olurken seçme imkanın varsa İzmir'de kalmasını söylememe rağmen Sercan'ın Ankara'ya gitmesinden dolayı Ankara'yı seçmiş, bu şahısla Ankara'da aynı evde kalmışlardır" şeklinde ifade verdi.