KANSER HASTASI KADIN YILAN VE AKREP YİYEREK HAYATA TUTUNUYOR

KANSER HASTASI KADIN YILAN VE AKREP YİYEREK HAYATA TUTUNUYOR

Kerkük'te kanser teşhisi konulan kadın, zehirli akrep ve yılan yiyerek ağrılarını dindiriyor. Doktorlar bunun "bilimsel" olmadığını söylese de, genç kadın 3 yıldır hayata bu şekilde tutunuyor

A+A-

Irak'ın Kerkük kentinde kanser teşhisi konulan Sevinç Muheddin isimli kadın, yılan ve akrep yiyerek ağrılarını dindirdiğini söylüyor.

Rûdaw'a konuşan Sevinç Muheddin, kiracı olduğunu ve kimseden yardım almadığını, bu yüzden de bu yönteme başvurduğunu anlattı.

"İLAÇLAR ÇOK PAHALI"

5 yıl önce kanser teşhisi konulan Sevinç, ilaçları pahalı olduğu için tedavi görmediğini belirterek, "Hastanede tedavi olmamın bedeli aylık en az 500 dolar. Bu yüzden tedavim için yılan ve akrep yemeye başladım. Bir yılanı 30 - 60 bin dinara (25 - 50 dolar) bulabiliyorum" diye konuştu.

3 YILDIR BU YÖNTEMİ KULLANIYOR

3 yıldır bu yönteme devam ettiğini dile getiren Kerküklü kadın, "20 günde bir yılan veya akrep yiyorum. Eğer yemezsem ağrılarım artıyor. Geçen hafta bir yılan, yedim şimdi çok iyiyim" ifadelerini kullandı.

"BU YÖNTEMİN BİLİMSEL BİR AÇIKLAMASI YOK"

Kerkük Hastanesi Kanser Bölümü Müdürü Dr. Niyaz Ahmed, yılan veya akrep yemenin, kanser tedavisinde bilimsel olarak açıklamasının olmadığını belirtti.

Dr. Niyaz Ahmed, "Böyle hastalar çok zor psikolojik şartlarda yaşıyorlar. Bu yüzden böyle bir yönteme başvurmuş olabilir" değerlendirmesinde bulundu.

Resmi olmayan verilere göre, Kerkük'te 2016 yılı itibariyle bin 100 kanser hastası bulunuyor.

 

haberler

WHATSAPP'TA  DEVRİM GİBİ YENİLİK

WHATSAPP'TA DEVRİM GİBİ YENİLİK

Whatsapp’a hikaye özelliği geliyor. Whatsapp kullanıcıları profil fotoğraflarının yanı sıra hikayelerde oluşturacak. Peki Whatsapp’ta hikaye özelliği nasıl kullanılacak? İşte detaylar…

CHİA TOHUMUNUN 10 FAYDASI

CHİA TOHUMUNUN 10 FAYDASI

Türkiye'de de rahatça ulaşabileceğiniz chia tohumunun faydaları saymakla bitmiyor.

İlgili Haberler