İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NDAN AĞIR SÖZLER

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NDAN AĞIR SÖZLER

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısında "Şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür Devletin vazifesi şehitler tepesini doldurmak değildir, yaşatma iradesiyle görünebilmektir" ifadelerini kullandı

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, düzenlediği basın toplantısında "Şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Devletin vazifesi şehitler tepesini doldurmak değildir, yaşatma iradesiyle görünebilmektir" ifadelerini kullandı.

Mynet'in haberine göre: İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İstanbul'da yaptığı konuşmayı eleştirerek, "34 şehidimiz var, 83 milyon yaralıyız. Şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Devletin vazifesi şehitler tepesini doldurmak değildir, yaşatma iradesiyle görünebilmektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefetin Suriye politikası eleştirilerine yönelik sözlerinin anımsatılması üzerine Ağıralioğlu, bugün siyaset konuşmama kararı aldıklarını belirtti.

Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Türk devleti bu topraklardaki varlığını hasbelkader bir iradeye bağlamamıştır. Devletimizin varlığına kasteden herkes, arkasında kim olursa olsun, tarafı kim olursa olsun karşısında Türk milletini, Türk devletini, Türk ordusunu bulacaktır. Bölgemizde Türk milletinin, Türk devletinin başına örülmek istenen ne kadar çorap varsa bunların karşısına dikilecek dirayetimiz vardır. Ne bir oldubittiye getirilecek PKK devletine ne Türk devletinin bağrına saplanacak bir hançere asla müsaade edemeyiz."

KAYNAK: Mynet

İlgili Haberler