İyi Parti Genel Başkanı Akşener Mersin’de Konuştu

İyi Parti Genel Başkanı Akşener Mersin’de Konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen "Birlik...

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen "Birlik Mitingi'ne katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Mersin mitinginde konuştu. Yeniçağ'ın haberine göre kendisini tutuklatmakla tehdit eden Erdoğan'a yine çok sert yanıt veren Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve Demokrat  Parti Genel Başkanı Uysal, Mersin'de ortak mitingde konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Tank Palet fabrikasının özelleştirilmesine tepki göstererek, "O uçaklarından birini sat fabrikayı geri al" dedi.

EYT'LİLERE TÜREDİ DİYEN ERDOĞAN'A SERT GÖNDERME

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT)  için 'bir de bunlar türedi' sözleri üzerine Akşener, EYT'lilere "Cumhurbaşkanı'nın "türedi" dedikleri nasılsınız?" diye seslendi. 

GÜLTEKİN UYSAL AYFER YILMAZ VE BURHANETTİN KOCAMAZ'A TEŞEKKÜR ETTİ

“Bugün burada bir irade var. Arslanköy’ün, sandığın üzerine oturup kilometrelerce yürütülen analarımızın kızları burada. Müfide İlhan Hanımefendi’nin kızları burada. Atatürk’ün kızları, oğulları, kardeşleri burada... Toroslar’da bir tek Yörük çadırı varsa ve o çadırda duman tütüyorsa, biz buradayız. Burhanettin Kocamaz’a kurulan kumpası, sırtımıza vurulan hançeri Ayfer Yılmaz’a destek vererek çıkaracaksınız. Size güveniyorum. 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Erdoğan beni Mehmet Cengiz ile karıştırdı. Ne bulursan al. Emekli maaşımı alabilirsin. Buyur, hayırlı olsun.”

KONUŞMADAN AYRINTILAR

Mersinliler, Cumhurbaşkanının terörist dediği domates, biber yetiştiricisi çiftçiler nasılsınız? Cumhurbaşkanının ‘türedi’ dediği EYT’liler nasılsınız, iyi misiniz? Bir ittifaka illet, zillet diyen o dilin sahibi, ben halkıma terörist der miyim diyor. Dedin kardeşim, dedin. Tank Palet Fabrikası’nı 50 milyon dolar için Katarlılara peşkeş çeken bir zihniyet bu. Bana, ‘Güya hanımefendi’ dedi. Bunu da ilk kez Sayın Erdoğan’dan duydum. Her seçime giderken bir düşman bulur. Bu defa bulduğu düşmana kafayı tosladı. Senin korktuklarından korkmayan Meral Akşener, senden mi korkacak? Sen hançer sokabilirsin. O hançeri bu Yörük çocuğu Burhanettin Kocamaz, Ayfer Yılmaz’ın desteği ile çıkardı. “

İŞSİZLİĞİ BİLE BİLE YAPIYORLAR

“Bu savaş hali nedendir, diye sormalıyız. Neden? Çünkü ekonomi berbat. Buradan 7 milyon işsiz kardeşime sesleniyorum. Sizin dertlerinizi konuşmamamız için savaş diliyle saldırıyor. Yeni düşman benim. Hadi oradan! Hangi hükümet olursa olsun, Mersin’e yatırım yaparlardı. 15-20 sene önce Mersin’e gelen kardeşlerimin çocukları da işsiz. İnşaatta çalışanlar işsiz. Esnaf siftah yapamadan dükkanı kapatıyor. Çifti 6,5 liraya kullandığı mazotu, yat sahipleri ÖTV ödemeden kullanıyor. Ürettiği ürünü satamayan bir çiftçi Türkiye açısından yaradır. Bunların bu işi isteyerek, bilerek yaptığını da biliyoruz. Nihat Zeybekçi’den Sırp bakan gelmiş oy istemiş. Hem Aliya İzzet Begoviç’i anacaksın. Ondan sonra Sırbistan’dan 5 bin ton et ithal edeceksin, Boşnak kardeşlerini unutacaksın. Mübarek olsun. Senin hayvan yetiştiricinin her şeyi pahalı olacak. Sonra yetiştiricinin pahalı üretim yapmasından şikayet edeceksin. İşsizliği bile bile yapıyorlar. Sizlerin muhtaç, çaresiz olmasını istiyorlar. Kandil ile sözleşme imzalamışım, Temel Karamollaoğlu ile birlikte. Hadi oradan be!”

HER SEÇİMDE AYNI İFTİRA

"Demek ki her seçimde aynı iftira. Değişmeyen tek şey Sayın Erdoğan'ın iftiraları. Bahçeli'yle 2005'te birbirlerine söyledikleri sözleri tekrarlamaya benim terbiyem müsait değil. Ama bugün kanka oldular.  Arkasından küçük ortak Bahçeli çıktı, ‘Beka yok, 5 harfliler var’ dedi. Buradan soruyorum, Mustafa Kemal’in Kemal’i, İsmet İnönü’nün İsmet’i, Kazım, Fevzi kaç harfli, bir sayın bakalım"

"55 puan alanla 82 puan alan KPSS'deki gençlerimizi; 82 puan alanları eleyip, 55 puan alanları devlet memuru olarak bir yerde atayarak çocuklarımızın geleceğini çaldı. Bu başlı başına kul hakkıdır" 

ERDOĞAN MİLLİ İRADEYE İHANET ETMİŞTİR

"Sayın Erdoğan kimsenin muhtar olamaz dediği bir zamanda hepimiz tarafından başbakan yapıldı. O da yetmedi cumhurbaşkanı olmak istedi oldu. Bütün bunların kaynağı aziz milletimizdir, milli iradedir. Bugün Mansur Yavaş'ı tehdit ediyorsa, Meral Akşener'i hapisle tehdit ediyorsa, milli iradeye ihanet etmiştir. Çocuklarımızın geleceklerini torpille ellerinden almıştır. Her 4 kişiden biri genç işsizdir. EYT'lilere, "türedi" diyerek ihanet etmiştir."

(Erdoğan'a) "Tencereyi kaynatamayan kadınlarımıza ihanet ettin. Bunları konuşturmamak için hepimizi PKK'lı yaptın. Ama Oslo'daki cıvıklığı sen yaptın Erdoğan, Kandil'le el sıkışan sensin. Sen 11 milyon oy almış CHP seçmenine, 5 milyon oy almış İyi Parti seçmenine, 1 milyon oy almış Demokrat Parti ve Saadet Parti seçmenine terörist dedin. Sen milletin bir bölümüne terörist dedin."

"Önce kadınlar çekecek şu kulağı, elinizi korkak alıştırmayın morartabilirsiniz. Sonra gençlerimiz, işten çıkarılan insanlar, üretemeyen çiftçiler..."

"Buradan kendisine bir soru soruyorum. Ey Erdoğan, sen yerli ve milli olduğunu söylüyorsun, Sakarya'daki tank palet fabrikasını Katarlılara peşkeş çektin, sonra utanmadan dedin ki 50 milyon dolarlık yatırım lazım, onun için yap-işlet-devret. 25 yıl sürecek. Obüs mermilerini yapan yer orası. Fırat Kalkanı operasyonunda kullanılan silahları yer orası. Millet cebinden para vererek yaptı o fabrikayı. Madem ki 50 milyon dolara ihtiyaç var. 13 tane uçağa biniyorsun, sat birini koy fabrikanın içine. Ey Erdoğan ilk üç aylık maaşımı ben bu fabrikanın içine işletme bedeli olarak koyuyorum, sen de sat şu uçağını da görelim"

"Kulak çekilmediği takdirde zam yağmuru altına gireceğiz"
"31'inde o kulağı çekeceksiniz. O kulağı çektinizde ne olacak? Bu arkadaş 3 bin korumayla geziyor ya (Erdoğan)  4 buçuk sene sonra seçime gelecek yanınıza. Bakacak gözünüzün içine diyecek ki "Ey vatandaşım derdin nedir söyle bana" Nasıl EYT'lilerin işini halledecek göreceğiz. İyi Parti meclis grubu olarak biz söyledik netice itibariye asgari ücret 2020 liraya çıktı" 

"Bir, üreten belediyecilik anlayışı devam edecek. İki hiç kimseyi ayırt etmeyecekler. 81 milyonluk ülkenin 81 milyon tapu senedidir nüfus cüzdanlarımız. Sayın Yılmaz size bu nüfus cüzdanlarıyla gelecekler. Siz bu nüfus cüzdanının sahibini asla üzmeyeceksiniz. Herkese bu cüzdanın verdiği o büyük haklar çerçevesinde davranacaksınız. İsraf etmeyeceksiniz, yakınlarınızı kayırmayacaksınız. Mersin'in refahı için çalışacaksınız"

"Kulak çekilmediği takdirde, kabusa uyanacağız; zam yağmuru altına gireceğimizi, bugün lisede okuyan bir çocuğun üniversiteye girdiğinde neyle karşılacağını düşüneceksiniz. Bugün o yüzden savaşa gider gibi bir yerel seçime gidiyoruz. Belediye Başkan adayları seçilecek ama sanırsınız ki liderler tartıya çıktı. Projeler üzerinden bakacaksınız, bu kindar ve düşman dile karşı sizden ricam; bu bir yerel seçimdir, dostlarınızla tepedekilerin sözüne bakıp kötü olmayın"

SANKİ SAVAŞA GİDİYORLAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki ortak aday Ayfer Yılmaz'a destek istedi. Alanda büyük bir iradenin bir araya geldiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Akşener, "Hani diyor ya, "Toroslar'da bir Yörük çadırı varsa, tek bir Yörük çadırı varsa ve sadece o çadırdan bir duman tütüyorsa, biz ilelebet yaşarız." Bugün Mersin'de bu fotoğrafta ortaya çıkan irade, gösteriyor ki, demokrasiye kurulan kumpası, Burhanettin Kocamaz'a yapılan ihaneti, sırtımıza saplanan hançeri, Ayfer Yılmaz eliyle çıkaracaksınız. Allah sizden razı olsun. Bir seçime gidiyoruz, mübarekler sanki savaşa gidiyoruz. Allah Allah nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Tehditler, küfürler, iftiralar gırla gidiyor" diye konuştu.

 

(Hüseyin Kar - Koray Ünlü/İHA)

İlgili Haberler