İşte Kesinleşmiş Hostes Kıyafetleri Bunlar

İşte Kesinleşmiş Hostes Kıyafetleri Bunlar

THY: 'Yeni kabin kıyafetleri

A+A-
THY: 'Yeni kabin kıyafetleri...'
Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni kabin memuru üniformalarının fotoğraflarının sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan sızdırılarak medyayada yayınlanıp tepki alması üzerine THY Basın Müşavirliği bir açıklama yaparak yeni kıyafetler için renk ve çizim alternatifleri üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti ve, “ Çalışmaların tamamlanmasının ardından ortaya çıkan yeni kabin kıyafetleri kamuoyuyla paylaşılacaktır" denildi.

Murat Çakır, İstanbul
11.02.2013 16:13
 
 
 
 THY Basın Müşavirliği yazılı olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi:
 
“Yapılan uluslararası araştırmalar artan hizmet kalitesi yanında, yükselen marka algısının özüne çağdaş Türk misafirperverliği kavramını oturtan Türk Hava Yolları, kabin üniformaları, yeni ikram konsepti, yeni ofis tasarımları gibi birçok alanda aynı strateji ile hareket etmektedir. Bu kapsamda doğu ve batıyı sentezleyen, marka kimliğini uzun yıllar yansıtma potansiyeli taşıyan, gelenekten aldığı değerleri çağdaş dünyanın beklentileri ile birleştiren bir kabin kıyafeti tasarlama hedefiyle yola çıkan Türk Hava Yolları bu konuda Türk moda sektörünü ulusal ve uluslararası arenada başarı ile temsil eden modacı Dilek Hanif ile anlaşmış olup halen farklı desen, renk ve çizim alternatifleri üzerinden çalışmalar devam etmektedir.
 
Medyada yayınlanan fotoğraftaki tasarım da bu eskizlerin içinden sadece bir tanesidir. Hazırlanan tasarımlar arasında, Türk motiflerinin yeniden yorumlandığı geleneksel çağrışımlar yanında modern çizgilerin ön planda tutulduğu, bir çok farklı renk alternatiflerinin olduğu çok farklı tasarımlar da bulunmaktadır. Hazırlanan tüm tasarım alternatifleri; özellikle küresel yolcu profilinin beklentilerini ve trendleri karşılayıp karşılamadığı noktasında ayrıca bir elemeye tabii tutulacağından mümkün olduğunca fazla alternatif değerlendirilmeye alınmıştır.
 
Çalışmaların tamamlanmasının ardından ortaya çıkan yeni kabin kıyafetleri kamuoyuyla paylaşılacaktır."
 
Bilindiği gibi modacı Dilek Hanif de dün bir soru üzerine, söz konusu tasarımların örnek modeller olduğunu, nihai tasarımların henüz tamamlanmadığını söylemişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.