İŞTE ERDOĞAN'IN SON SKANDALINDAN GÖRÜNTÜLER

İŞTE ERDOĞAN'IN SON SKANDALINDAN GÖRÜNTÜLER

Eski Başbakan Yeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fikirlerini sık sık değiştirerek birbirine zıt açıklamalar yapması çok biliniyordu ancak son örnek resmen skandal denilecek cinsten. İşte görüntüler

A+A-

Erdoğan'ın Rusya ile meydana gelen ve ekonomiye milyarlarca lira zarar veren "Uçak Düşürme" krizine ilşkin başından beri yaptığı açıklamaların tam tersini ileri sürmesi dünyada şaşkınlık yarattı.

Rusya'nın "Özür Dilesin" dediği Erdoğan ilk başlarda tüm gücü ile uçağın düşürülmesini savunurken,  ekonomideki açık giderek ağırlaşınca suçu bu sefer pilota yükledi. Cumhuriyet gazetesinde yer alan görüntülü haberin ayrıntıları şöyle.

180 DERECE DÖNÜŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Kasım ayında düşürülen Rus uçağına ilişkin, önceki söylemlerinin tam tersi bir açıklama yaptı, suçu pilota attı.

Erdoğan Rusya ile ilişkileri bozan uçak düşürülmesi olayından sonra sert açıklamalar yapmıştı.

Erdoğan daha önceki yaptığı açıklamalarda Rusya'ya seslenerek "Sizin orada ne işiniz var?", "Aynı ihlal yine yapılsa Türkiye yine aynı karşılığı vermek zorundadır.", "Hava sahamızı ihlal edenler bizden özür dilemeli" ifadelerini kullanmıştı.

DAVUTOĞLU "TALİMATLARI BEN VERDİM" DEMİŞTİ

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu da "Silahlı kuvvetlere gerekli talimatlar bizzat tarafımca verilmiştir" açıklaması yapmıştı.

Erdoğan bugün Uganda ve Kenya ziyareti öncesi yaptığı basın toplantısında tüm suçu pilota attı.

Erdoğan, "Bir pilotun hatası nedeniyle Türkiye'nin feda edilmesi düşündürücü" dedi; Rusya ile ilişkilerin bozulmasının suçunu pilota yükledi.

İŞTE 180 DERECE DÖNÜŞÜN GÖRÜNTÜLERİ

 

 

İlgili Haberler