İŞTE BELGESİ; PKK KERKÜK'TE CİRİT ATIYOR

İŞTE BELGESİ; PKK KERKÜK'TE CİRİT ATIYOR

Sitemiz dün ABD Savunma bakanı Carter'in yaptığı açıklamanın ciddiye alınmaması gerektiğini duyurmuştu.

İHA'nın haberine göre, terör örgütü DEAŞ'ın dünkü Kerkük saldırılarının ardından PKK'lı teröristlerin peşmergeye destek olmak için bu kente girdiğine dair fotoğraflar yayınlandı. ABD Savunma bakanı'nın dün yaptığı açıklamanın mürtekkebi bile kurumudan gelen fotoğraflar Türk Dışişlerini çileden çıkardı. Sitemiz dün ABD Savunma bakanı Carter'in yaptığı açıklamanın ciddiye alınmaması gerektiğini duyurmuştu.

KARAYILAN DÜN AÇIKLADI

PKK'nın dağ kadrosu elebaşısı Murat Karayılan ise dün PKK'ya yakın ajansa yaptığı açıklamada PKK'nın Musul ve kerkük'te savaştığını ve daha çok savaşacağını söyledi. Karayılan açıklamasında, bu girişimin PKK'nın uluslararası kamuoyunda prestişini artıracağını da söylemişti. İşte ayrıntılar.

OLDU BİTTİYE MÜSADE ETMEYİZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiği yönündeki haberlerle ilgili olarak, “Biz oradaki süreci takip ediyoruz. Kesinlikle PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin burada oldu bittiye getirip de özellikle bu bölgede hareket etmesine müsaade etmeyiz" dedi. Hürriyet'in haberine göre, Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiğini açıkladı. Kerkük Sesi Gazetesi ise PKK'lı teröristlerin fotoğraflarını yayınladı.

GAZETECİLER DERNEĞİ AÇIKLADI

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği, PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiğini açıkladı. TKÜUGD Başkanı ve Kerkük Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Güngör Yavuzaslan, 21 Ekim günü PKK'lı teröristlerin başta Kerkük Kalesi olmak üzere kente girdiklerini kaydetti.

Yavuzaslan, "21 Ekim günü sabaha karşı DEAŞ militanlarının kente saldırması üzerine oluşan kaos ortamından faydalanan PKK'lı teröristler kente girdi. Başta Kerkük Kalesi olmak üzere birçok kritik noktada peşmergenin izin vermesiyle PKK’lı militanlar konuşlandı" ifadelerini kullandı.

ÖRGÜTÜ LEGALLEŞTİRMEK İSTİYORLAR

Yavuzaslan, Irak'ta DEAŞ’a karşı mücadelede PKK'lıların yer almasının örgütü legalleştirme için yapıldığını söyledi. TKÜUGD, bazı medya organlarında PKK'lılarla ilgili haberlerde örgüt üyeleri için bilinçli olarak kampanya yürütüldüğünü açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada, "Son günlerde Suriye ve Irak'ta DEAŞ'la mücadele sırasında PKK'lı teröristlerin haberleri yürütülen kampanya ile taraflı yapılmaktadır. Terör örgütü üyelerinin foto ve görüntüleri sözde teröre karşı mücadele eden savaşçılar algısı oluşacak şekilde yapılmaktadır" denildi.

580b1f5318c77328f876086a.jpg

ÇAVUŞOĞLU: OLDU BİTTİYE İZİN VERMEYİZ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği 25’inci İstişare ve Değerlendirme toplantısına katılmak için geldiği sırada otelin girişinde merdivenlerden düşerek bileğini kıran AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastane ziyaretinin ardından Aydın’ın durumu hakkında kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, Aydın’ın durumunun iyi olduğunu ve öğle saatlerinde taburcu edileceğini kaydetti. Bakan Çavuşoğlu, “Kendisi gayet iyi, biraz sonra da çıkabilir. Hiçbir hayati tehlikesi yok zaten burada üniversitede başta Rektörümüz, Başhekimimiz olmak üzere bütün hocalarımız ilgilenmiş. Son derece iyi, kolunda biraz çatlaklık var. Birkaç tane de düşmenin vermiş olduğu şey var. Dikişler atılmış bugün öğlende sonra çıkış olacak. Hiçbir problem yok gayet iyi çok şükür” diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu bir gazetecinin “Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar Arası Gazeteciler Derneği, PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiğini açıkladı, yorumunuz ne olacak, neler söyleyeceksiniz?” sorusuna yanıt vererek şunları söyledi:

580b1f7818c77328f876086e-(1).jpg

“Biz oradaki süreci takip ediyoruz. Kesinlikle PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin burada oldu bittiye getirip de özellikle bu bölgede hareket etmesine müsaade etmeyiz. Zaten Türkiye şu anda da koalisyonun içinde yer alıyor. Aktif bir şekilde hem koalisyonun güçleri ile birlikte hem de yerel güçlerle birlikte hem de hava kuvvetlerimiz ile birlikte içerisindeyiz ve bu gelişmelere de müsaade etmeyeceğiz. Olayları ve gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz.”

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı