İstanbul'da ki tren kazası anı görüntüler ortaya çıktı

İstanbul'da ki tren kazası anı görüntüler ortaya çıktı

İstanbul Florya'da demir yolu çalışma aracı ile bakım treninin kafa kafaya çarpışma olayı hakkında açıklama yapan bakanlık "çarpışma yok" dese de çarpışma anının görüntüleri güvenlik kamerasında ortaya çıktı.

Florya'daki kaza anının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde trenlerin kafa kafaya çarpışma anı yer alıyor. Mynet'in AA'ya dayandırdığı kafa kafaya çarpışma görüntülerine rağmen bakanlığın çarpışma yok açıklaması kafaları karıştırdı.

KAZA YERİNDE ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Bakanlık işçiler trenden atladı derken devlet ajansına dayandırılan haber metni ise şöyle ; "Kazada, trende sıkışan iki kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. AA'da yer alan habere göre yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekiplerin kaza yerindeki çalışmaları sürüyor. 

BAKANLIKTAN ÇARPIŞMA YOK AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Halkalı Sirkeci Banliyö hattındaki kazaya ilişkin açıklama yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir.

İŞTE ÇARPIŞMA ANI

İŞÇİLER ARAÇTAN ATLADI DENİLDİ

Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır. Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

İlgili Haberler