İSTANBUL KADIKÖY'DE AVM'DE PANİK

İSTANBUL KADIKÖY'DE AVM'DE PANİK

Ülkede artan ve neredeyse her gün süren terör olayları vatandaş üzerinde büyük tedirginlik yaratıyor.

A+A-

Kadıköy'de bir alışveriş merkezinde duyulan "tahliye edin" anonsu heyecan yarattı.

KAÇANLAR OLAYLARI YÜKSEK SESLE PAYLAŞTI

Merkeze çok sayıda polis ekibi yönlendirildi, bu sırada çok sayıda kişi binayı terketmek için birbiriyle yarışti. Kaçışanların aslında olmayan olayları yüksek sesle paylaşmaları panik yaşanmasına neden oldu. 

HERŞEY ANONSLA BAŞLADI

Kadıköy'de saat 15.00 sıralarında alışveriş merkezi içerisinde bir mağazadan "tahliye edin" anonsu duyuldu. O mağazanın müşterilerinden başlayarak binayı terketme çabası tüm merkezde bulunanlara yansıdı.

DEDİKODUSU YETTİ

Bu sırada hızlı adımlara binayı terketmeye çalışanların, aslında olmayan, dedikodu şeklindeki olayları yüksek sesle paylaşması panik yaşanmasına neden oldu.


"HERKES AŞAĞI ATLADI"

O anları bir görgü tanığı şöyle anlattı.
"Kafeden silah sesi geliyor dediler. Yüksekçe bir yer; herkes aşağı atladı. Sadece çatışma var dediler. İçeride yapılan anonsta canlı bomba var dediler. İçerisi çok panik halindeydi. İnsanlar kaçışıyordu. Bizde kaçtık. Alışverişi filan bıraktık, direkt kendimizi dışarı attık. AVM boşaltıldı. Bayılanları ambulans geldi aldı. Korkunçtu."

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI. AVM'DE DURUM NORMAL

Heyecan ve panik yaratan anonsun teknik bir arızadan kaynaklandığı, otomatik olarak devreye girdiği belirtildi. Öğrenildiğine göre bu mağazaya cezai işlem uygulandı. Olayle ilgili tespit çalışmaları sürerken AVM'de durum normale döndü