IŞİD BİR TANKIMIZI DAHA VURDU; 3 ASKER YARALI

IŞİD BİR TANKIMIZI DAHA VURDU; 3 ASKER YARALI

TSK AÇIKLAMASI;Devam etmekte olan Fırat kalkanı harekâtı esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankımız hafif hasar görmüş üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'ta devam eden operasyonda 1 Türk tankının vurulduğunu ve 3 askerin yaralandığını açıkladı

3 ASKER YARALI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Cerablus'un IŞİD'den alınmasına yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı harekâtında bir tankın roketle vurulduğunu, 3 askerin yaralandığını duyurdu. 

TSK AÇIKLAMASI

TSK tarafından yapılan açıklamada, "Devam etmekte olan Fırat kalkanı harekâtı esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankımız hafif hasar görmüş üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Yaralılar derhal hastaneye tahliye edilmiş olup tedavilerine başlanmıştır. Bölgede teröristlere karşı operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Yapılan son açıklamada " Cerablus batısında tanka roketle saldırı düzenleyen bir grup teröristin kaçmak isterlerken araçları ile birlikte imha edildikleri "bildirildi.